Įeiti
     
Facebook Twitter
Eiti į pagrindinį puslapį
Švietimo portalas
Paieška
Registruotis    Prisijungti
Priminti slaptažodį
   
Ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas
Socialinis fondas
Beveik 270 elektroninių knygų skaityklių pasieks savivaldybių bibliotekas
 
2017.05.19 Kategorija: Aktualijos Skelbėjas: Lietuvos bibliotekininkų draugija

Vyriausybė pritarė Kultūros ministerijos siūlymui 268-ias elektroninių knygų skaitykles perduoti savivaldybių nuosavybėn. Elektroninių knygų skaitiklių perdavimas savivaldybėms leis teikti pažangias elektronines paslaugas šalies viešųjų bibliotekų skaitytojams ir per vieningą prieigą, naudojantis įvairiais įrenginiais skolintis bei skaityti elektroninius leidinius.

„Elektroninės knygos tampa kasdienybe namuose, turėtų tapti kasdienybe ir bibliotekų gyvenime. Todėl ir ateityje planuojame plėsti galimybes rajonų gyventojams skaityti elektronines knygas ne tik bibliotekose, bet skolintis skaitykles ir namo“, – pabrėžė kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson. Skaitmeninių produktų ir paslaugų vartotojai elektronines knygų skaitykles apibūdina kaip funkcionalų popierinių knygų pakaitalą, kuris yra patrauklesnis dėl kompaktiškumo, aiškesnio teksto atvaizdavimo galimybių, patogaus naudojimo ir kitų savybių.

 „Sukurtos bibliotekos elektroninės paslaugos leidžia pagerinti Lietuvos gyventojams prieigą prie elektroninių leidinių, skolintis elektroninį leidinį jį skaitant naudojantis bibliotekos skaitykle“, – pažymėjo kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.

Elektroninių knygų skaityklės įsigytos įgyvendinant iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų bendrai finansuojamą projektą Nr. VP2-3.1-IVPK-14-K-01-024 „Elektroninių leidinių pateikimo skaitytojui ir intelektualios elektroninių išteklių paieškos bibliotekų kataloguose įgyvendinimas“. Bendra įsigijimo vertė 116 092, 24 Eur.

Projektas „Elektroninių leidinių pateikimo skaitytojui ir intelektualios elektroninių išteklių paieškos bibliotekų kataloguose įgyvendinimas“ elektroninių paslaugų sukūrimo ir įdiegimo aspektu apima visas Lietuvos Respublikos viešąsias LIBIS bibliotekas ir jų padalinius.

Viešinkite turinį socialiniuose tinklalapiuose:

Noriu tobulintis
Renginių kalendorius
Vaizdo naujienos

Kaip mokyklos nuo rugsėjo dirbs geriau pagal naujus bendrojo ugdymo planus?
Švietimo portalo steigėjas

Švietimo ir mokslo ministerija

Švietimo portalo valdytojas

Švietimo informacinių technologijų centras

Visos teisės saugomos. ©2013 ITC.

Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus

raštišką ITC sutikimą

Kontaktai

Į pradžią

Paieška

Visas svetainės medis

 
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas