Tinklalapio logotipas
Grįžti

Nacionalinis žmogaus teisių forumas

person_outline Organizatorius: Vytauto Didžiojo universitetas ir kt.
access_time 2019-12-10, 10:00 iki 20:00 val.
place Gedimino pr. 51, 01109 Vilnius
event_note Forumas

Tarptautinės žmogaus teisių dienos proga pirmą kartą organizuojamas Nacionalinis žmogaus teisių forumas, šiais metais skirtas galimybių temai.
Susivienijusios akademinė, valstybinio ir nevyriausybinio sektoriaus bei tarptautinė bendruomenės taip minės 70-ąsias Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos pasirašymo metines.

Forumo metu visuomenė kviečiama į diskusijas apie esamą situaciją ir tai, ką galime padaryti, jog Lietuvoje būtų gera gyventi visų tautybių, rasių, tikėjimų, lyčių, socialinių padėčių, įsitikinimų ar pažiūrų žmonėms – visiems.

📌Rytinėje programos dalyje ekspertai klaus, kokią žmogaus teisių kultūrą kuriame Lietuvos mokyklose bei aptars, ar tinkamai šalyje veikia nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusių asmenų apsaugos sistema.
📌Po pietų bus kalbama apie manipuliaciją rinkėjais ir rinkimais, dalyviai taip pat kels šiuolaikinės prekybos žmonėmis problemas.

📍Paralelinių sesijų metu dalyviai galės susipažinti su pirmą kartą pristatomu tyrimu apie translyčių asmenų padėtį Lietuvoje, neseniai pasirodžiusiais e-mokymais darbuotojams ir darbdaviams apie diskriminaciją.
Verslo atstovai pasidalys gerąja praktika integruojant lygias galimybes į vidinę organizacijos politiką, o ekspertai svarstys, kaip tinkamai nustatyti Lietuvos tautinių mažumų politikos standartus.

Atskiras dėmesys šiemet skiriamas moksleiviams – rašinių konkurso „Kodėl žmogaus teisės turi būti pagrindas mano gyvenime?“ laureatai diskutuos apie Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos aktualumą šiandien.
Forumo dieną „Jaunimo linija“ pristatys knygą „Draugo laiškai“, kurioje surinkti tikrų žmonių laiškai ir emocinę pagalbą teikiančių savanorių atsakymai. Diskusijoje bus svarstoma, kodėl emocinė sveikata Lietuvoje stigmatizuojama ir kodėl svarbu nesigėdyti kalbėti apie sunkumus.
Forumą užbaigs specialus tarptautinio žmogaus teisių dokumentikos festivalio „Nepatogus kinas“ seansas „Seksas be sutikimo“ (N-14) ir po jo vyksianti diskusija.

Diskusijose bus užtikrintas lietuvių-anglų, anglų-lietuvių, lietuvių gestų kalbų vertimas.


Papildoma informacija
Programa Apsilankyti puslapyje
Savivaldybė Vilniaus m. sav.
Registracija Nuoroda į registracijos formą
Kitos sąlygos Nemokamas
Nacionalinis Taip
Koordinatoriaus el. paštas ina.zurkuviene@vdu.lt
Renginio vieta

Grįžti