Tinklalapio logotipas
help_outline
Laba diena. Kaip suprasti vadovėlio Das Deutschmobil 1 būsena - kita. Nelabai suprantu ką tai reiškia, nes žiūrint kitų dalykų vadovėlius paprastai rašo vadovėlis galiojantis.

Duomenų bazėje nurodoma vadovėlio būsena:
*Galiojantis (Lietuvoje išleistas vadovėlis);
*Galiojantis/neišleistas (kol vadovėlis nepateiktas Nacionalinei švietimo agentūrai);
*Negaliojantis (netinkamas naudoti ugdymo procese);
*Kita (užsienyje išleistas vadovėlis užsienio kalbai mokytis).

help_outline
Kaip atidaryti UNIMARC formatą?

Šiuo metu UNIMARC standartu galima atsisiųsti paieškos rezultatus. T.y.  per paiešką susiraskite norimą vadovėlį, tada paieškos rezulatatų lange turi būti ikonėlė „Atsisiųsti UNIMARC failą“

help_outline
Kas yra "Pasirinktas vertintojas" ir "Paskirtas vertintojas"?

Pasirinktas vertintojas - tai Leidėjo pasirinktas vertintojas.
Paskirtas vertintojas - tai už vadovėlių vertinimą atsakingos institucijos (Nacionalinės švietimo agentūros) paskirtas vertintojas. Jis nustatomas įvykdžius viešojo pirkimo procedūras.

help_outline
Laba diena, Kur galima rasti info apie nerekomenduojamus naudoti, t.y. nerekomenduojama papildyti fondų vadovėlius? Kaip nurašyti senus ir neatitinkančius bendrųjų programų vadovėlius? Reikia jų vertinimo ir kaip parašyti, „...kad neatitinka Bendrųjų programų ir standartų“? Dėkoju. Pagarbiai, bibliotekininkė Laima

Nerekomenduojamų naudoti vadovėlių sąrašo neegzisuoja. Mokyklos turėtų dirbti pagal atnaujintas bendrąsias programas ir naudoti juos atitinkančius vadovėlius ir mokymo priemones.

Vadovėliai gali būti nurašomi iš fondo apskaitos, pripažinus juos nereikalingais arba netinkamais (negalimais) naudoti dėl tam tikrų priežasčių, kurie nustatyti mokyklos vadovėlių ir mokymo priemonių įsigijimo, priėmimo, apskaitos, saugojimo ir išdavimo mokiniams tvarkos apraše, patvirtintu mokyklos vadovo įsakymu.