Tinklalapio logotipas
arrow_back Grįžti atgal

Look 1. I m.m. (2 klasė). Pre-A1 lygis
Katherine Bilsborough, Steve Bilsborough

PASKIRTIS:

Vadovėlis Look 1 orientuotas į Pre–A1 kalbos mokėjimo lygį ir gali būti naudojamas mokant anglų kalbos I mokymosi metais (2 kl.) Vadovėlis tinkamas ugdyti šio lygio Bendrojoje programoje numatytas bendrąsias kompetencijas.

METODINIAI PRINCIPAI:

 Look – tai šiuolaikiškas, įspūdingomis National Geographic nuotraukomis ir gamtamoksliniais faktais praturtintas 7 lygių anglų kalbos mokymo(si) kursas vaikams, nuo Pre–A1 iki A2–B1 (Pradedantis vartotojas – Pažengęs vartotojas) lygio pagal Bendruosius Europos kalbų metmenis. Visas keturias kalbines kompetencijas: skaitymą, rašymą, klausymą ir kalbėjimą, mokiniai lavina pažindami realų, juos supantį pasaulį.

Šio mokomųjų priemonių kurso ašis yra kalbos mokymasis ir vertybinių nuostatų stiprinimas per pasaulio pažinimą - skiriama ypatingai daug dėmesio vertybinių nuostatų integravimui į ugdymo turinį, kurios atsiskleidžia ne tik iliustracijose, bet taip pat ir tekstuose, klausymo užduotyse, kiekviename vadovėlio skyriuje plėtojama atskira vertybė, akcentuojama pasaulyje egzistuojanti įvairovė bei individo unikalumas. Ugdymo turinys sudarytas remiantis subalansuotu integruotų kalbinių įgūdžių lavinimo principu bei turinio ir kalbos integruoto mokymosi metodika (Content and Language Integrated Learning (CLIL)), kiekviename skyriuje integruotas bendrųjų 21 amžiaus gyvenimo gebėjimų ugdymas. Šie didaktiniai principai leidžia ugdyti dalyko ir bendrąsias kompetencijas, skatina mokinius bendradarbiauti, pažinti aplinkinį pasaulį, atlikti kūrybines veiklas, ugdyti visuomenines – kultūrines kompetencijas.

Kiekvienas Look 1 vadovėlio skyrius parengtas taip, kad mokiniai mokydamiesi anglų kalbos lavintų kritinį mąstymą, atrastų sąsajų su juos supančia aplinka. Vadovėlis paremtas žaidybinėmis, vaidybinėmis, kūrybiškumą skatinančiomis užduotimis. Knygoje gausu nuotraukų iš National Geographic archyvų, skirtų įtraukti ir supažindinti mokinius su pasaulio reiškiniais, objektais, tokiu būdu įvedant į pagrindinę skyriaus temą. Mokytojo knygoje pateikti išsamūs įvadinių nuotraukų aprašymai, pateikiama rekomendacijų, kaip nagrinėti iliustracijas ir atskleisti temas. Didžioji dalis užduočių siejamos su klausymu ir girdimos informacijos supratimu. Kiekviena užduotis paremta iliustracijomis – žodynas pateikiamas per realias objektų nuotraukas, gramatinės struktūros iliustruotos piešiniais, pristatomos dainose, per pavyzdžius. Trumpus, vaizdine medžiaga paremtus tekstus lydi teksto suvokimo užduotys, kiekviename skyriuje yra fonetikos poskyris, kur pristatoma anglų kalbos abėcėlė, supažindinama su pagrindinėmis balsių skaitymo (žodžių tarimo) taisyklėmis.

Vadovėlio sandara. Vadovėlio komplektą sudaro šios dalys:

  • Mokinio knyga (Student’s Book) su išteklių baze internete (Student Resources):
  • - 12 skyrių, kiekvienas suskirstytas į žodyno, gramatikos, fonetikos, vertybių puoselėjimo poskyrius; po kiekvieno skyriaus yra video puslapis, kas du skyriai – jungtinės kartojimo užduotys, kurias atlikę mokiniai gali įsivertinti savo pasiekimus, 8 puslapiai virtualių kelionių, 3 puslapiai kalbinės praktikos užduočių (Function 1,2,3), 4 stalo žaidimai, 4 papildomų skaitinių tekstai derantys su skyriaus tema.
  • Pratybų knyga (Workbook) su išteklių baze internete (Student Resources) – vadovėlio priedas. Kiekvienam vadovėlio skyriui, skaitinių puslapiams, stalo žaidimams ir virtualioms kelionėms pateiktos papildomos užduotys, Kembridžo universiteto anglų kalbos lygio nustatymo testas STARTERS lygmeniu, gramatinių struktūrų santrauka su užduotimis, frazių pokalbiui palaikyti kasdieninėse mokyklinėse situacijose santrauka (Functions) teminių žodžių ir frazių sąrašas (229 leks. vnt.).
  • Nuotolinė mokymosi aplinka (Online Practice) – audio ir video įrašai, papildomos užduotys, žaidimai, žinių patikrinimo užduotys. Mokytojas prisijungęs prie savo aplinkos, gali matyti mokinių darbą ir rezultatus. Virtuali aplinka pasiekiama su prisijungimo kodu.
  • Mokytojo knyga su vadovėlio CD ir DVD (Teacher’s Book with Student’s Book Audio CD and DVD) bei papildomų išteklių baze internete (Teacher Resources) – metodinės rekomendacijos, vadovėlio puslapis su šalia esančiais paaiškinimais ir patarimai, kaip planuoti bei vesti pamokas, papildoma informacija apie vadovėlyje pateiktas nuotraukas ir video medžiagą, pratybų knygos atsakymai; Audio CD diske pateikti visi garso įrašai reikalingi vadovėlio užduotims atlikti; DVD diske pateikti visi video įrašai reikalingi vadovėlio užduotims atlikti; internetinėje išteklių bazėje (prisijungimo kodas mokytojo knygos viršelio vidinėje pusėje) pateikti visi vadovėlio, pratybų knygos, papildomų skaitinių knygų garso ir vaizdo įrašai, metodinės rekomendacijos ir patarimai, kiekvieno skyriaus, jungtiniai (pusės / viso kurso) testai, vertinimo aprašai, užduočių atsakymai, garso ir video įrašų transkribai.
  • Skaitmeninė interaktyvi mokinio knygos ir pratybų knygos versija (Classroom Presentation Tool) – demonstraciniai vadovėlio ir pratybų knygos puslapiai su įdiegtomis klausymo, video peržiūros funkcijomis ir interaktyviais mokomaisiais žaidimais.
  • Mokomųjų kortelių komplektas (Flashcards) – vienpusės kortelės žodynui mokytis. Kiekvieno skyriaus teminių ir fonetikos žodžių iliustracijos.
  • Skaitinių serija (Reading Anthologies) – 6 vadovėlio turinį praturtinančios, papildomo (užklasinio) skaitymo knygelės su garso įrašais ir teksto suvokimo užduotimis.

 Vadovėlyje pateikiama medžiaga apima 84 pamokas neįtraukiant testų.

 Vadovėlyje nagrinėjamos temos: skaičiai, spalvos, bendrosios frazės (pasisveikinimas, atsisveikinmas, susipažinimas), mokykla, žaislai ir žaidimai, žmonės ir supanti aplinka, šeima, kūnas, namai, mieste, ūkyje, apranga, maistas ir gėrimai, pajūris, laisvalaikis.

Look 1 yra pirmoji dalis iš šešių lygių (neskaitant įvadinės kurso dalies Look STARTER) vadovėlių serijos.
Atsiliepimai

Netinkami, pažeidžiantys įstatymus skaitytojų atsiliepimai bus šalinami. Už atsiliepimus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys.

Duomenys

Ugdymo sritis
Kalbos
Dalykas
Užsienio kalba (anglų)
Klasė
2 klasė
Kalba
Anglų
Tinkamumas specialiųjų poreikių mokiniams
Nenustatyta
Puslapių skaičius
135
Pirmojo leidimo metai
2018
Leidimas
Naujas (pirmasis)
ISBN
9781337710893
Būsena
Galiojantis
Skaitmeninis
ne
Leidėjas
National Geographic Learning/atstovas Knygynas Krisostomus
Leidėjo adresas
Raekoja plats 11, 51004 Tartu, Eesti
Leidėjo telefonas
+37067085248
Leidėjo svetainė
www.kriso.lt
Leidėjo el. paštas
violeta@kriso.lt
Leidėjo pasirinkto vertintojo recenzija
look-1-recenzija