Tinklalapio logotipas
arrow_back Grįžti atgal

New Enterprise A1. V-VI klasė IV-V m. m. A1 lygis
Jenny Dooley

Šiuolaikiškai parengtą vadovėlį sudaro 12 skyrių. Jų pagrindą sudaro tokios aktualios temos kaip „Apie save/ šeimos sudėtį“, „Kasdienė veikla“, „Paslaugos, parduotuvės, pirkiniai“, „Namas, butas, gyvenamoji aplinka“, „Kelionės“ ir kitos temos, kurios atitinka Bendrąsias programas. Kiekvieną skyrių sudaro 5 skyreliai, kurie sistemingai, žingsnis po žingsnio, lavina visus 4 gebėjimus, be to, dėka kruopščiai parinktos autentiškos medžiagos, vaizdinių priemonių, įdomios informacijos ir aiškių instrukcijų, galima kelti mokinių motyvaciją ir mokyti mokytis, o tai labai svarbu šiame etape. Beveik visoms užduotims pateikiami pavyzdžiai, paaiškinimai, nuorodos. Tai skatina dirbti savarankiškai ir individualizuoti mokymosi procesą. Vadovėlis moko mąstyti. Šriftas stambus, ryškus, nuotraukos ir piešiniai - teminiai, šiuolaikiški, aiškūs. Vadovėlio pabaigoje yra naujo aktyvaus žodyno sąrašas su transkripcija. Vadovėlio medžiaga sudaro sąlygas realizuoti svarbiausius užsienio kalbos didaktinius principus, nes yra paremta gyvenimiškomis situacijomis, motyvuoja mokinius mokytis ir bendrauti, ugdo pasitikėjimą reiškiant savo nuomonę anglų kalba, įtraukia mokinius į mokymo procesą, skatinant būti žingeidžiais ir smalsiais, norinčiais pažinti kultūrą šalių, kurios kalbą mokiniai mokosi. Kiekviename vadovėlio modulyje pateikiama tarpkultūrinio lavinimo pamoka („Culture“) su vaizdo medžiaga. Sukurta medžiaga skatinanti aplinkos, socialinį ir emocinį suvokimą (pvz., „Give a Little time to the Trees“, „Green Cities“)

Vadovėlis parengtas atsižvelgiant į šiuolaikinę mokymo/si aplinką, kai derinamos spausdintos ir skaitmeninės mokymo/si priemonės. Vadovėlio komplektą sudaro ne tik tradiciniai elementai – spausdinta medžiaga, garso ir vaizdo įrašai, bet ir skaitmeninė medžiaga - DIGIBOOK APPS. Dirbdamas su šiuo vadovėliu, mokytojas galės naudotis interaktyvia lenta.

Vadovėlyje pateikiamų skaitymo ir klausymo tekstų bei užduočių tematika yra įdomi, aktuali, skatina mokinius kritiškai mąstyti, analizuoti, samprotauti.

Vadovėlių komplektas paremtas šiuolaikinės didaktikos principais bei motyvacinėmis užduotimis, orientuotomis į holistinio mokymo metodiką: kiekviename skyriuje pateikiama daug klausymo užduočių, lavinančių skirtingas supratimo strategijas (pvz.,nustatyti kalbėtojo požiūrius ir nuostatas, informacijos turinį; detaliai suprasti radijo dokumentinių laidų ištraukų garso įrašus ir t.t.). Tekstai autentiški (tai ypač svarbu Lietuvos kalbinėje aplinkoje, kai mokiniai turi ribotą sąlytį su natūraliai vartojama anglų klaba). Rašymo gebėjimų ugdymo užduotys ugdo besimokančiojo kompetenciją  logiškai ir nuosekliai išdėstyti  pagrindines mintis  jas pagrindžiant, parinkti tinkamą teksto išdėstymą pagal pateiktą užduotį (pvz., tinklaraščio apžvalga (a blog comment), straipsnis, asmeninis el. laiškas, istorija). Į pratybas integruota gramatika ir gramatikos knyga padeda ugdyti leksinių ir gramatinių struktūrų taisyklingo vartojimo kompetenciją. Skaitymo gebėjimų plėtojimo medžiaga apima platų spektrą temų, tekstų tipų (pvz., interviu, straipsnis, tinklaraščio apžvalga (a blog comment). Tekstai įgarsinti, tai leidžia lavinti taisyklingo tarimo įgūdžius. Tekstų turinys ir kalbėjimo užduotys atitinka programoje numatytas temas ir potemes: flora ir fauna, klimatas, oras; kultūrinis gyvenimas; turizmas ir t.t. Leksinei ir gramatinei kompetencijai ugdyti skiriama dėmesio  kiekviename skyriuje. Žodynas yra labai turtingas, akcentuojamas mokant ir skaitymo, ir klausymo, ir kalbėjimo. Nauji žodžiai pateikiami kontekste, mokoma atspėti jų prasmę, žodžiai pateikiami semantinėmis grupėmis, analizuojama žodžių daryba, skatinama vartosena.
Atsiliepimai

Netinkami, pažeidžiantys įstatymus skaitytojų atsiliepimai bus šalinami. Už atsiliepimus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys.

Duomenys

Ugdymo sritis
Kalbos
Dalykas
Užsienio kalba (anglų)
Klasė
5 klasė
Kalba
Anglų
Tinkamumas specialiųjų poreikių mokiniams
Nepritaikytas
Puslapių skaičius
119
Pirmojo leidimo metai
2018
Leidimas
Naujas (pirmasis)
ISBN
9781471569548
Būsena
Kita
Skaitmeninis
ne
Leidėjas
Express Publishing/ Atstovas UAB „Litterula“
Leidėjo adresas
Palangos g.1, LT-01117 Vilnius
Leidėjo telefonas
8 5 212 3844
Leidėjo svetainė
www.litterula.lt
Leidėjo el. paštas
vilnius@litterula.lt
Leidėjo pasirinkto vertintojo recenzija
recenzija-new-enterprise-a1