Tinklalapio logotipas
arrow_back Grįžti atgal

Literatūra VII klasei 2 dalis
Jurga Dzikaitė, Darius Kuolys, Aušra Martišiūtė-Linartienė, Jurga Sadauskienė

Literatūros vadovėlis 7 klasei (serija „Literatūra“) parengtas pagal atnaujintą Pagrindinio ugdymo lietuvių kalbos ir literatūros bendrąją programą. Mokymo medžiaga dėstoma taip, kad ugdytų jauno žmogaus kultūrinę brandą, mąstymą ir vaizduotę, skatintų kelti klausimus ir argumentuotai į juos atsakyti.

Vadovėlyje prie tekstų gausu užduočių ir klausimų, nuotraukų ir iliustracijų, nuorodų į garso įrašų ir kitus šaltinius. Kiekviena vadovėlio tema pradedama glaustu įvadu, kuriame pristatyti mokymosi tikslai, baigiama apibendrinimo ir įsivertinimo, tiriamosiomis, kūrybinėmis užduotimis. Knygos pabaigoje yra patarimų skiltis (kaip rašyti rašinį, kaip įsivertinti savo kalbėjimą, rašinį, darbą grupėje, projektinę ir tiriamąją veiklą) ir sąvokų žodynėlis.

Pirmoje temoje „Žmogus ieško gyvenimo prasmės“ mokiniai tyrinės literatūros kūrinius ir autentiškus šaltinius – laiškus, dienoraščius, atsiminimus, straipsnius, kitus dokumentus. Antroje temoje „Mus jungia tautosaka” mokiniai skatinami ieškoti atsakymų į klausimus: koks tautosakos gyvybės šaltinis? Kodėl tai, kas kurta vakar, gali būti svarbu visados? Kaip tautosaka veikia šiuolaikinėje kultūroje? Mokomasi rinkti tautosaką ir etnografinę medžiagą, ja remiantis kurti ir rengti šventes. Trečioje temoje „Per amžius gynėm laisvę ir Tėvynę“ mokiniai mokysis perprasti nuoseklų kultūros pasakojimą nuo Viduramžius menančių sutartinių iki XX a. pabaigos Sąjūdžio dainų, kitų tekstų. Ketvirtos temos „Kelionės atveria akiračius“ potemėse mokiniai gilinsis į literatūros ir publicistikos kūriniuose kelionei suteikiamas prasmes.

Literatūros kūriniai aktualizuojami skatinant mokinius atpažinti meno kūrinio ir bendruomenės gyvenimo bendrąsias patirtis. Klausimai ir užduotys padeda ugdytis literatūros kūrinio skaitymo, analizavimo, interpretavimo, lyginimo, kritinio mąstymo gebėjimus, kūrybingumą, vertybines nuostatas.

Komplektą sudaro dvi vadovėlio dalys. I vadovėlio dalis skirta pirmajam mokslo metų pusmečiui. II vadovėlio dalis skirta antrajam mokslo metų pusmečiui.

Daugiau informacijos apie šį vadovėlį – http://www.llti.lt/lt/mokyklai/

 
Atsiliepimai

Netinkami, pažeidžiantys įstatymus skaitytojų atsiliepimai bus šalinami. Už atsiliepimus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys.

Duomenys

Ugdymo sritis
Kalbos
Dalykas
Lietuvių kalba (gimtoji)
Klasė
7 klasė
Kalba
Lietuvių
Tinkamumas specialiųjų poreikių mokiniams
Nepritaikytas
Puslapių skaičius
150
Pirmojo leidimo metai
2017
Leidimas
Naujas (pirmasis)
ISBN
978-609-425-194-8
Būsena
Galiojantis
Skaitmeninis
ne
Leidėjas
Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas
Leidėjo adresas
Antakalnio g. 6
Leidėjo telefonas
+37052621943
Leidėjo svetainė
www.llti.lt
Leidėjo el. paštas
direk@llti.lt
Paskirto vertintojo recenzija
vadovelio-ivertinimas-literatura-7-klasei