Tinklalapio logotipas
arrow_back Grįžti atgal

Literatūra IX klasei 1 dalis
Dainora Eigminienė, Asta Karaliūtė, Darius Kuolys, Aušra Martišiūtė-Linartienė, Vida Lisauskienė, Jurga Sadauskienė

Literatūros vadovėlis 9 klasei (serija „Literatūra“) parengtas pagal atnaujintą Pagrindinio ugdymo lietuvių kalbos ir literatūros bendrąją programą. Mokymo medžiaga dėstoma taip, kad ugdytų jauno žmogaus kultūrinę brandą, gebėjimą įžvelgti ir paaiškinti, kaip nagrinėjami kūriniai susiję, kaip jie susijungia į prasmingą literatūros ir kultūros visumos vaizdą.

Kiekviena vadovėlio tema pradedama glaustu įvadu, kuriame pristatyti mokymosi tikslai, baigiama apibendrinimo ir įsivertinimo, tiriamosiomis, kūrybinėmis užduotimis. Knygos pabaigoje yra patarimų skiltis (kaip skaityti ir nagrinėti eilėraštį, dramą, rašyti rašinį, esė, Meno dienoraštį, kaip įsivertinti savo viešąjį kalbėjimą, rašinį, esė, projektinę ir tiriamąją veiklą) ir sąvokų žodynėlis.

Pirmąją vadovėlio knygą pradedančioje temoje „Skaitai knygas – pažįsti save ir pasaulį“ aiškinamasi skaitymo paskirtis, prasmė, skirtingi skaitymo būdai. Antroje temoje „Žmogus ir tėvynė” pateikti tekstai tarsi ginčijasi tarpusavyje, kviečia įsitraukti į dialogą, ieškoti savo atsakymų ir savo santykio su tėvyne, su tėvų ir protėvių palikimu, mokytis apibrėžti ir išsakyti savo požiūrį. Trečioje temoje „Kūryba žmogaus gyvenime“ ieškoma atsakymų į klausimus: kuo kūryba svarbi žmogaus gyvenime? Kokia jos paskirtis? Nagrinėdami kūrybos temą mokiniai susipažins su modernizmo klasikos kūriniais.

Antroje knygoje nagrinėjamos ketvirtos temos „Kartų pokalbis: mitai, tautosaka, literatūra“ potemėse mokiniai gilinsis į tradicijos ir tapatybės problemas: aiškinsis, kaip mitai aiškina pasaulį senaisiais ir mūsų laikais, kokias žmogaus egzistencijos tiesas atskleidžia pasakos, kaip reiškiasi dainos galia, kas yra tradicija, kaip literatūra kuria mūsų tapatybę. Klausimai ir užduotys padeda ugdytis literatūros kūrinio skaitymo, analizavimo, interpretavimo, lyginimo, kritinio mąstymo gebėjimus, kūrybingumą, vertybines nuostatas.

Komplektą sudaro dvi vadovėlio dalys. I vadovėlio dalis skirta pirmajam mokslo metų pusmečiui. II vadovėlio dalis skirta antrajam mokslo metų pusmečiui.

Daugiau informacijos apie šį vadovėlį – http://www.llti.lt/lt/mokyklai/
Atsiliepimai

Netinkami, pažeidžiantys įstatymus skaitytojų atsiliepimai bus šalinami. Už atsiliepimus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys.

Duomenys

Ugdymo sritis
Kalbos
Dalykas
Lietuvių kalba (gimtoji)
Klasė
9 klasė
Kalba
Lietuvių
Tinkamumas specialiųjų poreikių mokiniams
Nepritaikytas
Puslapių skaičius
188
Pirmojo leidimo metai
2017
Leidimas
Naujas (pirmasis)
ISBN
978-609-425-219-8
Būsena
Galiojantis
Skaitmeninis
ne
Leidėjas
Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas
Leidėjo adresas
Antakalnio g. 6
Leidėjo telefonas
+37052621943
Leidėjo svetainė
www.llti.lt
Leidėjo el. paštas
direk@llti.lt
Paskirto vertintojo recenzija
vadovelio-ivertinimas-literatura-9-klasei