Tinklalapio logotipas
arrow_back Grįžti atgal

V dobryj put! A2.2 lygis. Rusų kalbos vadovėlis. V m. m. IX-X kl.
Brazauskienė Jelena, Vološina Irena

„? ?????? ????!“ A2.2 yra rusų (antrosios užsienio) kalbos vadovėlių serijos dalis, penktųjų mokymo metų (9/10 kl.) mokomasis komplektas. Šių mokymo metų vadovėlio naujovė – autorinė rusų literatūros mokymo koncepcija. Vadovėlyje pateikiama mokomoji rusų XIX a. klasikinės literatūros medžiaga ir užduočių mikrosistema.

Vadovėlio medžiaga pagal sociokultūrines temas suskirstyta į modulius (Poilsis ir kelionės; Kasdienės problemos ir pagalba: sveikata, ekologija; Šalys ir žmonės: geografija, tradicijos, kultūra, mokslas; Menas ir žmonių santykiai; Rusų literatūra). Moduliai suskirstyti į potemes – pamokas, kurios atitinka realias 45 minučių pamokas. Kiekvienas modulis turi įvadą (nuorodas į tai, kaip pasirengti darbui), pagrindinę mokomąją medžiagą, apibendrinimą, įsivertinimo bei vertinimo testus. Tokia vadovėlio sudėtinių dalių organizacija parengia mokinius darbui, sieja jų patirtį, žinias ir įgytus gebėjimus su nauja veikla, pateikia siekinius ir skatina pasitikrinti. Pamokos veiklą nuosekliai organizuoja rubrikos, įvedančios žodžius, gramatiką ir taisykles, mokymosi metodus, kalbinės veiklos rūšį. Vadovėlis organizuoja mokinių veiklą, padeda jiems, plečia akiratį, laikosi vertybių ir tolerancijos principų. Vadovėlio užduočių formuluotės pateikiamos rusų kalba, kas atitinka A2 lygį. Tekstinė ir vaizdinė medžiaga subalansuota atsižvelgiant į įvairių mokymosi stilių ir šio amžiaus mokinius.

Visa vadovėlio užduočių sistema vieninga, yra stiprios sąsajos tarp temų ir gebėjimų ugdymo metodų. Pateikiamos užduotys skatina naują mokomąją medžiagą sieti su anksčiau įgytomis mokinių žiniomis ir gebėjimais, tam tikslui panaudojama rubrika „Prisiminkite“. Užduotys remiasi pamokos ir ankstesnių pamokų medžiaga.

Vadovėlio užduotys remiasi kritinio mąstymo, probleminio mokymo, asmeninės veiklos, sprendimų priėmimo metodais ir principais, skatina mokinius kritiškai mąstyti, lyginti ir analizuoti faktus ir reiškinius, apibendrinti, daryti išvadas, diskutuoti, atlikti vaidmenis, kūrybinius darbus, projektus.

Sakytinės ir rašytinės kalbinės produkcijos užduotys reikalauja vertinti, reikšti savo nuomonę, argumentuoti pasisakymus, pagrįsti sprendimą.

Komplektą sudaro vadovėlis, pratybų sąsiuvinis, mokytojo knyga su kompaktine plokštele.

Daugiau informacijos apie šį vadovėlį
Atsiliepimai

Netinkami, pažeidžiantys įstatymus skaitytojų atsiliepimai bus šalinami. Už atsiliepimus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys.

Duomenys

Ugdymo sritis
Kalbos
Dalykas
Užsienio kalba (rusų)
Klasė
9 klasė
Kalba
Rusų
Tinkamumas specialiųjų poreikių mokiniams
Nepritaikytas
Puslapių skaičius
184
Pirmojo leidimo metai
2012
Leidimas
Naujas (pirmasis)
ISBN
978-5-430-05802-9
Būsena
Galiojantis
Skaitmeninis
ne
Leidėjas
UAB „Šviesa“
Leidėjo adresas
Vytauto pr. 29, LT-44352 Kaunas
Leidėjo telefonas
8 37 409 126
Leidėjo svetainė
www.sviesa.lt
Leidėjo el. paštas
info@sviesa.lt
Leidėjo pasirinkto vertintojo recenzija
V dobryj put. A 2.2 pasirinktas.pdf
Paskirto vertintojo recenzija
V dobryj put. A 2.2 paskirtas.pdf