Tinklalapio logotipas
arrow_back Grįžti atgal

Lietuvių literatūra 10 klasei
Mickevičienė Daiva

Vadovėlis „Lietuvių literatūra 10 klasei“ adresuotas bendrojo lavinimo mokyklų 10 klasių mokiniams. Vadovėlis skirtas pažinti lietuvių literatūrą, sociokultūrinį, istorinį jos kontekstą, supažindinti su programoje numatytais kūrėjais, t. y., tikslingai ugdyti mokinių kultūrinę kompetenciją.

Vadovėlyje supažindinama su iškiliausiais XX a. lietuvių literatūros autoriais ir jų kūriniais (V. Mykolaitis-Putinas, K. Binkis, V. Mačernis, I. Meras, J. Grušas, S. Šaltenis, J. Aputis, V. Juknaitė) literatūros teorijos terminais, rašytinio teksto kūrimo metodais. Teorija ir literatūros tekstai orientuoti į mokinių patirtį.

Medžiaga pateikiama taip, kad supažindintų su tuo, kas būdinga moderniajai lietuvių literatūrai, padėtų suprasti, kaip joje apmąstomos, išgyvenamos būties problemos, kaip jos reiškiamos įvairių žanrų kūriniuose, kaip kinta ir ar kinta svarbiausių klausimų pobūdis lietuvių literatūros tekstuose nuo XX a. vidurio iki mūsų dienų.

Užduotys žymimos sutartiniais ženklais, kurie nurodo, kokia veikla siūloma: skaityti, kalbėtis, diskutuoti, žymėtis, rašyti ir pan. Be to, daugelio užduočių formuluotės tiesiogiai nusako veiklos pobūdį. Prie darbų, kuriems reikia papildomos medžiagos ar informacijos, patariama, kur galima jos ieškoti.

Daugiau informacijos apie šį vadovėlį
Atsiliepimai

Netinkami, pažeidžiantys įstatymus skaitytojų atsiliepimai bus šalinami. Už atsiliepimus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys.

Duomenys

Ugdymo sritis
Kalbos
Dalykas
Lietuvių kalba (valstybinė)
Klasė
10 klasė
Kalba
Lietuvių
Tinkamumas specialiųjų poreikių mokiniams
Nepritaikytas
Puslapių skaičius
200
Pirmojo leidimo metai
2012
Leidimas
Pataisytas
ISBN
978-9955-16-391-6
Būsena
Galiojantis
Skaitmeninis
ne
Leidėjas
UAB leidykla „Gimtasis žodis“
Leidėjo adresas
Rūdininkų g.10, LT-01135 Vilnius
Leidėjo telefonas
8 5 272 5352
Leidėjo svetainė
http://gimtasiszodis.lt
Leidėjo el. paštas
gimtasiszodis@takas.lt