„SELFIEforTEACHERS“: nauja priemonė internete skaitmeniniams mokytojų įgūdžiams stiprinti

Grįžti

„SELFIEforTEACHERS“: nauja priemonė internete skaitmeniniams mokytojų įgūdžiams stiprinti
event 2021-11-04 domain School Education Gateway

„SELFIEforTEACHERS“: nauja priemonė internete skaitmeniniams mokytojų įgūdžiams stiprinti

Įgyvendindama Skaitmeninio švietimo veiksmų planą 2021–2027 m., Europos Komisija pristatė nemokamą internetinį įrankį pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokytojams.

SELFIEforTEACHERS, pradėjusi veikti per Pasaulinę mokytojų dieną, leidžia mokytojams apmąstyti, kaip jie naudojasi technologijomis savo profesinėje praktikoje, ir gauti pasiūlymų, kaip jas išnaudoti geriau.

Užsiregistruoti platformoje gali kiekvienas mokytojas – norinčiųjų dalyvauti bus prašoma anonimiškai atsakyti į įvairius klausimus apie naudojimąsi technologijomis šiose šešiose srityse:

  • mokymas ir mokymasis;
  • skaitmeniniai ištekliai;
  • mokinių įgalinimas;
  • vertinimas;
  • bendravimas ir bendradarbiavimas, naudojantis technologijomis;
  • mokinių skaitmeninių gebėjimų ugdymas.

Užpildę klausimyną (užtrunka apie 25 minutes), mokytojai iškart gauna ataskaitą, kurioje nurodytos jų stiprybės ir silpnybės kiekvienoje srityje, jų lygis (nuo „pradedančiojo“ iki „novatoriaus“) ir pasiūlymai, kaip jį kelti. Tikslas – ne pasiekti „novatoriaus“ pakopą visose srityse, bet kiekvienoje toliau tobulėti.

Platformą „SELFIEforTEACHERS“ mokytojai gali naudoti asmeniškai arba kartu su kolegomis. Kai priemone naudojasi komanda arba grupė, kiekvienas jai priklausantis mokytojas užpildo savirefleksijos apklausą, o bendri anoniminiai rezultatai išsiunčiami visiems dalyviams. Jie gali padėti planuoti ugdymą ir rengimą mokykloje, mokyklų grupėje arba savivaldybėje.

Visi savirefleksijos anketą užpildę mokytojai gali gauti dalyvavimą patvirtinantį skaitmeninį ženklelį arba sertifikatą.

„SELFIEforTEACHERS“ yra dalis Komisijos pastangų palaikyti mokytojų skaitmeninių įgūdžių lavinimą ir sustiprinti mokymąsi skaitmeniniame amžiuje – tai pagrindinis Europos Komisijos skaitmeninio švietimo veiksmų plano tikslas. Bandomąją įrankio versiją šiemet išbandė Airijos, Estijos, Italijos, Lietuvos ir Portugalijos mokytojai, surinkti išsamūs atsiliepimai. „SELFIEforTEACHERS“ kiek vėliau bus parengta naudotis visomis oficialiomis ES kalbomis.

Ši priemonė pagrįsta Europos švietėjų skaitmeninių įgūdžių programa.

Daugiau aktualios informacijos apie ugdymo naujoves galite rasti Švietimo portalo skyrelyje „Pagalba mokytojui“ pasirinkę Europos švietimo portalo (SEG) nuorodą.