Tinklalapio logotipas
Grįžti

„Verslumo akademija“ – vienas iš 3 geriausių verslumo skatinimo projektų Europoje
event 2018-10-15 domain Švietimo informacinių technologijų centras

„Verslumo akademija“ – vienas iš 3 geriausių verslumo skatinimo projektų Europoje

Kasmet vykstančiuose Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimuose renkamas geriausias prie verslumo vystymo prisidedantis projektas. Šiemet nominacijoje „Investicijos į verslumo įgūdžius“ geriausiųjų trejetuke atsidūrė ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Verslo praktikų centras su savo organizuojamu projektu „Verslumo akademija“.

Projektas „Verslumo akademija“ dar pavasarį tapo vienu iš laureatų Europos Komisijos inicijuotoje ir Ūkio ministerijos vykdytoje Europos verslininkystės skatinimo nacionalinėje atrankoje. Tuomet projekto iniciatoriai buvo pakviesti dalyvauti Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų atrankos finaliniame etape. Nugalėtojai renkami iš 32 Europos valstybių.

Nuo 2006 metų vykstantys apdovanojimai („European Enterprise Promotion Awards“) siekia įkvėpti potencialius verslo atstovus ir įvertinti jų vykdomas veiklas, tad kasmet renka geriausius verslumo projektus šešiose skirtingose kategorijose: „Verslumo dvasios skatinimas“, „Investicijos į verslumo įgūdžius“, „Verslo aplinkos gerinimas“, „Verslo tarptautinės plėtros skatinimas“, „Žaliųjų rinkų plėtros ir išteklių panaudojimo efektyvumo skatinimas“ ir „Atsakingas verslas“. VDU Verslo praktikų centro projektas „Verslumo akademija“ šiemet varžosi „Investicijų į verslumo įgūdžius“ kategorijoje kartu su Airija ir Austrija.

„Mums didžiulė garbė, kad mūsų vykdomas „Verslumo akademijos“ projektas išrinktas geriausiu Lietuvoje bei vienu iš trijų geriausių Europoje. Žinoma, su tokiu įvertinimu atitenka ne tik nepamatuojamas džiaugsmas, tačiau ir dar didesnė atsakomybė tobulėti ir pranokti mums keliamus lūkesčius. Siekiame, kad mūsų projektai padėtų jauniems žmonėms atrasti savyje savybes, išlaisvinančias kūrybinį mąstymą ir padedančias peržengti baimės barjerą“, – pasakoja VDU Verslo praktikų centro vadovas Osvaldas Stripeikis.

Pasak jo, centre ugdomas suvokimas, kad bendradarbiavimas ir tikėjimas savo jėgomis gali atverti duris pačių unikaliausių idėjų įgyvendinimui. Dalis „Verslumo akademijos“ projekto dalyvių jau yra sėkmingai įsidarbinę darbo rinkoje bei netgi kuriantys savus verslus.

„Verslumo akademija“ – nuo 2015 metų organizuojama verslumo kompetencijų ugdymo programa, kuria siekiama skatinti jaunimo, švietimo institucijų, verslo, miesto savivaldos bei kitų partnerių bendradarbiavimą. Projekto metu dalyviai sprendžia realias skirtingų įmonių problemas naudodami įvairias kūrybiškumo ugdymo ir vystymo metodikas, tokias kaip „Business Model Canvas“, „Lego Serious Play“, „Design Thinking“ ir kt.

Kasmet besiplečiantis projektas šiuo metu bendradarbiauja su puikiai Lietuvoje bei pasaulyje žinomomis įmonėmis „Festo“, „Vičiūnai group“, „Acme“, „Volfas Engelman“, „Mantinga“, „Telia“, „Topo centras“ ir t. t. Projekte jau sudalyvavo daugiau nei 800 studentų, 300 moksleivių bei 70 verslo įmonių.

Europos Komisijos tyrimų konsorciumas „University-Business Cooperation in Europe“ šią programą įvertino ir įtraukė tarp 50 geriausių sėkmingo universitetų ir įmonių bendradarbiavimo pavyzdžių Europoje ir pasaulyje.

Lapkričio 20 dieną Grace (Austrijoje) VDU Verslo praktikų centro projektas varžysis su Austrija ir Airija dėl geriausio 2018 metų „Investicijų į verslumo įgūdžius“ projekto apdovanojimo.