Tinklalapio logotipas
Grįžti

ARQUS Europos universitetų aljansas atvers naujas bendradarbiavimo galimybes
event 2018-11-28 domain Švietimo informacinių technologijų centras

ARQUS Europos universitetų aljansas atvers naujas bendradarbiavimo galimybes

Lapkričio 27 d. Briuselyje Granados (Ispanija), Graco (Austrija), Leipcigo (Vokietija), Paduvos (Italija), Vilniaus universitetų rektoriai ir Liono (Prancūzija) universiteto prezidentas pasirašė susitarimo memorandumą, kuriuo įsteigiamas ARQUS Europos universitetų aljansas. Šia iniciatyva siekiama aktyvinti universitetų dalijimąsi gerąja praktika vykdant mokslinę veiklą, organizuojant studijas ir dalyvaujant įvairiuose socialiniuose projektuose.

Šios šešios institucijos drauge vienija apie 290 000 studentų, 22 000 akademikų ir 15 000 techninių ir administracinių darbuotojų. Kiekvienas universitetas daro stiprią įtaką savo regiono vystymuisi ir yra įvairių europinių projektų ir tarptautinių procesų dalyvis.

Universitetai sutarė kartu skleisti europietišką požiūrį į aukštąjį mokslą, skatinti studentų, dėstytojų, mokslininkų ir kitų universitetų darbuotojų mobilumą, vykdyti bendrus projektus visais universiteto veiklos lygmenimis ir dalyvauti bendrose iniciatyvose, skatinančiose tarptautinį įsitraukimą. Tikimasi, kad kartu universitetai galės tobulėti greičiau ir kokybiškiau, nes europinis bendradarbiavimas yra neatsiejama jų ateities dalis.

ARQUS universitetus jungia panaši daugiametė patirtis, sukaupta dalyvaujant bendruose įvairių sričių projektuose, visi šeši yra lyderiai tarp savo regiono universitetų, įsikūrę vidutinio dydžio miestuose. „Mes visi jaučiame tą patį įsipareigojimą esminėms europietiškoms vertybėms ir demokratinei kultūrai, kuri yra aukštojo mokslo pamatas“, – teigia Dorothy Kelly, projekto koordinatorė.

„Nuolat besikeičiančiame pasaulyje tokios partnerystės ir dalijimasis žiniomis bei patirtimi yra pagrindiniai veiksniai besivaržant dėl lyderių, kurių misija yra keisti savo aplinką į gera, vaidmens. Nuoširdžiai tikiu, kad mūsų bendradarbiavimas bus naudingas tobulinant ir plėtojant ekspertiškumą mokslo ir studijų srityse. Be to, tai yra puiki proga puoselėti multikultūrišką aplinką tarp mūsų studentų ir akademikų“, – memorandumo pasirašymo ceremonijoje sakė Vilniaus universiteto rektorius prof. Artūras Žukauskas.

ARQUS aljanso veiklos bus paremtos idėja, kad universitetai yra erdvė, skirta asmeniniam ir profesiniam tobulėjimui, prieinama visiems ir atvira įvairioms studentų, akademikų ir profesionalų bendruomenėms. ARQUS skatins inovatyvų mokymą ir mokymąsi: remdamasis Jungtinių Tautų tvaraus vystymosi tikslais, reaguos į socialinius iššūkius pasitelkdamas mokslinius tyrimus ir švietimą; populiarins daugiakalbiškumą universitetų bendruomenėse ir už jų ribų; toliau skatins aktyvų partnerinių institucijų įsitraukimą, visada dėmesį kreipdamas pirmiausia į žmonių poreikius.