Tinklalapio logotipas
Grįžti

Atverkite mokinių galimybes – dalyvaukite „Teacher Academy“ kursuose „Mokykimės kūrybiškai – žaisdami!“!
event 2019-04-12 domain European Schoolnet label_outline Aktualijos

Atverkite mokinių galimybes – dalyvaukite „Teacher Academy“ kursuose „Mokykimės kūrybiškai – žaisdami!“!

Daugeliui mokytojų anksčiau ar vėliau tenka nelengva užduotis mokyti klasę, kuriai niekas neįdomu. Žaidimai – tai smagus būdas spręsti įvairias problemas, taigi jie puikiai tinka sudominti ir įtraukti mokinius į darbą. Visai nesvarbu, ar žaidimai tiesiogiai susiję su technologijomis, ar jomis naudojamasi tik šiek tiek, o gal nesinaudojama visai, ir žaisdami, ir kurdami ugdymo tikslams naudojamus žaidimus mokiniai kur kas geriau įsigilina į mokymo temą, ir lavinami jų įgūdžiai.

Technologijų pažanga pakeitė ir pačius žaidimus, ir jų kūrimo būdus, o susijusios išlaidos ir iki galo neaiški jų nauda ugdymui gali sukelti abejonių. Be to, žaidimo metu tenka kitaip dirbti su klase. Visi šie dalykai gali lemti mokytojų nenorą įtraukti žaidimus į mokymo procesą.

Šie iš penkių modulių sudaryti „Teacher Academy“ kursai „Learning with creativity: Let the game begin!“ („Mokykimės kūrybiškai – žaisdami!“) atskleidžia žaidimų galią ir galimybes taikyti juos ugdymui. Kursų pradžioje pristatoma žaidimų istorija ir pedagoginė nauda, o vėliau nagrinėjami būdai, kaip pritaikyti žaidimus klasėje, sutelkiant dėmesį į tuos žaidybinimo metodus, kuriuos galima įtraukti į įprastas pamokas. Be to, kursuose pristatomos kai kurios žaidimų kūrimo priemonės ir būdai padėti mokiniams mokytis kuriant žaidimus.

Šie kursai organizuojami vadovaujantis tarpusavio mokymosi principu, t. y. kursų turinys skirtas skatinti apmąstymus ir diskusijas, kad dalyviai galėtų mokytis vieni iš kitų patirties bei idėjų. Mokymo programą dalyviai baigs pateikę baigiamąjį kursų darbą ir peržiūrėję savo kolegų darbus. Siekiant palengvinti tarpusavio mokymąsi, buvo sukurta uždara „Facebook“ grupė, kurią rasite čia: https://www.facebook.com/groups/LearningWithCreativity.

Kursuose gali dalyvauti kiekvienas pageidaujantis, tačiau jie parengti būtent mokytojams ir kitiems visų ugdymo lygių ir dalykų švietimo specialistams, kurie domisi kursų tema.

Tam, kad dalyvis galėtų naršyti kursų medžiagą ir prisidėti prie kursų bendruomenės, būtinas pagrindinis skaitmeninio raštingumo lygis. Bendrauti socialiniuose tinkluose nebūtina, tačiau labai rekomenduojama, nes tai gali gerokai padidinti kursų teikiamą naudą.

Kursai vyks anglų kalba, todėl dalyviai privalo sugebėti suprasti raštu ir žodžiu pateikiamą su ugdymu susijusią kursų informaciją, taip pat turi sugebėti anglų kalba raštu išreikšti savo mintis ir bendrauti.

Šie kursai prasidės balandžio 29 d., pirmadienį, tačiau kursų puslapyje galima registruotis jau dabar. Mokymai vyks 6,5 savaites. Kiekvieną savaitę bus atidaroma po vieną mokymo modulį, taip pat bus suteiktas 1,5 savaitės papildomas laikotarpis. Numatomas darbo krūvis – 3-4 valandos per savaitę.

Kursai siūlomi portalo „School Education Gateway“ dalyje „Teacher Academy“. Juos galima pasiekti spustelėjus šias nuorodas:

Tam, kad galėtų prisijungti prie kursų, dalyviai portale „School Education Gateway“ privalės susikurti savo paskyras (jeigu jų dar neturi).

Baigę kursus jų dalyviai gaus skaitmeninį kursų ženklelį ir baigimo pažymėjimą.