Tinklalapio logotipas
Grįžti

Birželio 10–12 d. kviečia Globalaus jaunimo festivalis
event 2020-05-20 domain Lietuvos vaikų ir jaunimo centras label_outline Aktualijos

Birželio 10–12 d. kviečia Globalaus jaunimo festivalis

„Globalių permainų metas“... Šis apibūdinimas ypač tinka 2020 metų pavasariui. Nepaisydamas valstybių sienų ar žemynų ribų, COVID19 pakoregavo žmonių svajones, prioritetus, planus; palietė šalių ekonominius ir socialinius santykius, taip pat švietimą, gamtos, sveikatos apsaugą.

Tam, kad priimtume šią naują patirtį, suprastume, ką ji mumyse ir pasaulyje keičia, įvertintume jos santykį su kitoms aktualijomis, tokioms, kaip tarša, susvetimėjimas, skurdas – svarbu tai permąstyti savyje, išdiskutuoti, leisti skleistis kūrybiniuose darbuose.

Birželio 10–12 d. (trečiadienį–penktadienį), 11–15 val. kviečiame moksleivius, kartu su mokytojais, dalyvauti virtualiame Globalaus jaunimo festivalyje. Jo metu vyks daugybė diskusijų, protmūšių klasėms, kūrybinių dirbtuvių globalių pokyčių temomis.

Festivalis organizuojamas, siekiant paskatinti jaunimą permąstyti savo tapatybę, gyvenimo būdą, atsakomybės ribas už save ir savo aplinką. Taip pat suprantamais ir priimtinais jiems būdais padėti atrasti savo vaidmenį ir vietą pasaulyje po karantino.

Festivalis vyks nuotoliniu būdu – internetu, naudojantis ZOOM programa.

Šis, karantino laikotarpiui įprastu tapęs būdas pasirinktas dėl to, kad jis saugesnis.

Festivalį rengia Lietuvos vaikų ir jaunimo centras.

  Apie festivalio programą

Birželio 10 d., trečiadienį vyks POKYČIŲ temos skirti renginiai:

 • Diskusija Ko išmokome karantino metu ir kaip ši pandemija pakeitė pasaulį, kurioje kalbėsime apie tai, kaip pastaraisiais mėnesiais namuose sutilpęs visas gyvenimas – mokykla ar ir darbas, teatras, sporto klubas – pakeitė mus pačius ir mūsų gyvenimus; kokius naujus kelius ir galimybes atvėrė, ką svarbaus išmokome mes patys, kokius pokyčius stebime Lietuvoje ir pasaulyje, kaip atrodys „naujai normalus“ mokymasis, bendravimas, kultūra ir gyvenimas po karantino?

Diskusijoje dalyvaus keletas aktyvių asmenybių:

Ieva Vaitkevičiūtė – emocinės pagalbos iniciatyvos „Act on Crisis“ kūrėja, vartotojų patirties (UX) dizainere IT srityje; Paulius Tamolė – teatro aktorius ir režisierius, nacionalinės savanorystės kampanijos „Stiprūs kartu“ vadovas; Antanas Jonušas – Vilniaus Valdorfo mokyklos istorijos mokytojas; Elzė Drūlytė –  jaunimo gamtosaugos judėjimo „Fridays for Future“ aktyvistė; Tomas Rakovas – psichologas, socialinio ir emocinio ugdymo programų vadovas.

 • Kūrybinės dirbtuvės apie socialinį gyvenimą tinkle (online), netikras naujienas (fake news) ir atsparumą joms, propagandą ir jos apraiškas bei poveikį internete.
 • Tinklaraščių ir vaizdo dienoraščių Blog-Vlog dirbtuvės, kuriose jaunimo taip pamėgtas Edvinas Krupinskas pasakos ir duos praktinių patarimų, kaip susikurti savo blogą.
 • Šią dieną taip pat kalbėsime apie saugų internetą ir patyčių internete problemą bei ieškosime būdų, kaip joms užkirsti kelią ar jų išvengti, joms dar neprasidėjus;
 • Priimsime kūrybinius Online iššūkius

Birželio 11 d., ketvirtadienį, organizuojami renginiai DARNAUS GYVENIMO temomis:

 • Viktorinos bei protų kovos darnaus gyvenimo bei ekologijos temomis, skirtos moksleivių klasėms.
 • Rengiamas susitiksimas su Raimundu Ereminu – miškininku, miško mokytoju, vedliu, gidu į laukinę gamtą, iniciatyvos „Pasimatuok eigulio kepurę“ vadovu. Susitikimo metu kalbėsime apie tai, su kokiais iššūkiais susiduriame miške bei kaip jame saugiai ir įdomiai išbūti.
 • Planuojamos fotografavimo telefonu dirbtuvės, senų marškinėlių perdarymo dirbtuvės su Agne Pavilonyte; pažintis su atsakinga mada bei darniu drabužių kūrimu.

Birželio 12 d., penktadienį, laukia įvairūs renginiai kultūros ir improvizacijų temomis:

 • Improvizacijos dirbtuvės ir išraiškos lavinimas su Andriumi Bružu.
 • Gatvės meno dirbtuvės.
 • Įvairūs kūrybiniai iššūkiai.
 • Online diskoteka su didžėjumi iš Anglijos.

Festivalio programa dar papildoma.

Daugiau informacijos ir registracija