Tinklalapio logotipas
Grįžti

Blogos žinios būsimiems studentams – valstybė studijų kainas pakėlė nuo 180 iki 1700 Eur
event 2019-03-15 domain Delfi.lt label_outline Spaudos apžvalga

Blogos žinios būsimiems studentams – valstybė studijų kainas pakėlė nuo 180 iki 1700 Eur

Būsimieji studentai ir jų tėvai turėtų pradėti atidžiau pildyti savo kiaules taupykles – kai kurių studijų krypčių kainos šįmet kilo net iki 23 procentų. Lyginant su pernai, tai didelis šuolis. Pernai kainos kilo vos iki 1,5 procento.

Universitetinių studijų norminės kainos-„krepšeliai“ šįmet pakilo nuo 181 iki 1668 eurų, kolegijose – nuo 194 iki 809 Eur. Tiesa, ministerija teigia, kad tai studento „krepšelio“ didinimas, tačiau padidinus „krepšelį“ didės ir už mokslą mokančių studentų įmokos, nes šios negali būti mažesnės nei norminė studijų kaina-„krepšelis“.

Normines studijų kainas nustato valstybė. Norminė studijų kaina – lėšos, skiriamos iš valstybės biudžeto už studentus, kurių mokslą finansuoja valstybė. Universitetinė kaina – suma, kurią už studijas sumoka pats studentas iš savo kišenės.

Universitetines kainas nustato patys universitetai, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) nereguliuoja universitetinių kainų, todėl jos neprivalo sutapti, o kartais universitetinės kainos net gerokai viršija normines.

Šių metų vasario 27-ąją nauju įsakymu gerokai pakilusias studijų kainas patvirtino Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Daugiau skaitykite čia.