Gamta ir maisto gaminimas: Britų tarybos pasiūlymas vaikams vasarą mokytis anglų kalbos

Grįžti

Gamta ir maisto gaminimas: Britų tarybos pasiūlymas vaikams vasarą mokytis anglų kalbos
event 2022-07-27 domain Nacionalinė švietimo agentūra

Gamta ir maisto gaminimas: Britų tarybos pasiūlymas vaikams vasarą mokytis anglų kalbos
Pexels.com nuotrauka
Britų taryba, tarptautinė Jungtinės Karalystės kultūrinių ryšių ir švietimo organizacija, siūlo užsiėmimus lauke siekiant sustiprinti „minkštuosius“ įgūdžius (angl. Soft skills), kartu mokantis anglų kalbos. Tam siūlomas naujas praktinis veiklų vadovas, kuriame galima rasti keturias atostogų veiklas.

Remiantis Britų tarybos atliktais tyrimais, tėvai kreipia vis didesnį dėmesį į realų pasaulį ir siekia vaikų atsiribojimo nuo skaitmeninio pasaulio atostogų metu. Tarp įgūdžių, kurie labiausiai rūpi šeimoms, nė vienas nėra susijęs su interneto pasauliu. Pagrindinis tėvų dėmesys yra skiriamas socialiniems įgūdžiams ir komandiniam darbui, bendravimo įgūdžiams, trečioje vietoje atsiduria prisitaikymas ir atsparumas, o kūrybingumas ir vaizduotė – ketvirtoje vietoje.

Kaip iškylą gamtoje paversti galimybe mokytis anglų kalbos ir lavinti „minkštuosius“ įgūdžius

Atsižvelgdama į šeimų poreikiusBritų taryba parengė paprastą veiklų vadovą, kuriame galima rasti keturias nemokamas atostogų veiklas, skirtas šeimoms su vaikais, besimokančiais priešmokyklinėse ir pradinėse klasėse. Šių veiklų tikslas – padėti vaikams ugdytis „minkštuosius“ įgūdžius, tokius kaip komandinis darbas, bendravimas, kūrybiškumas. Visa tai – smagiai bendraujant anglų kalba.

Viename iš pateikiamų pavyzdžių šeimos veikla prasideda nuo valgiaraščio planavimo. Sprendimai dėl ​​ruošiamų patiekalų ir reikalingų maisto produktų stiprina bendradarbiavimą ir kūrybiškumą. Planuodama valgio ruošimą šeima pasitelkia komandinį darbą, kūrybiškumą ir bendravimą. Kad būtų smagiau, į šį etapą siūloma įtraukti žaidimų su iššūkiais, kuriuose mažieji pagal kvapą ar skonį atspėtų konkretų maisto produktą. Tai puikus metas pasitelkti anglų kalbą ir paprastais klausimais-atsakymais aptarti gaminamo maisto spalvas, kvapus ir skonį.

Planuojant iškylą ir pasirenkant vietą gamtoje, Britų tarybos ekspertai siūlo įvairias smagias veiklas. Jei šeimos nariai pagamino įvairių patiekalų, iškylos metu visi galėtų įvertinti patiekalus, atsižvelgdami į kriterijus: pateikimą, originalumą, skonį.

Dar viena siūloma veikla iškyloje galėtų būti „gamtos iššūkis“, kurios metu vaikai turi rasti įvairiausių daiktų (mažą daiktą, kažką žalio ir pan.). Šios veiklos metu anglų kalba galima lavinti kritinį mąstymą ar bendravimą. Dėmesys skiriamas gamtos pasauliui, todėl vaikai tampa pastabūs ir vertina aplinkoje esančias smulkmenas.

Svarbu prisiminti, kad ugdyti „minkštuosius“ įgūdžius ir tuo pat metu paprastai ir beveik be pastangų mokytis anglų kalbos galima bet kuriuo metu.


Britų tarybos informacija