Gera žinia mokytojams: intelektinė nuosavybė ir autorių teisės

Grįžti

Gera žinia mokytojams: intelektinė nuosavybė ir autorių teisės
event 2022-07-20 domain Nacionalinė švietimo agentūra

Gera žinia mokytojams: intelektinė nuosavybė ir autorių teisės
© Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnyba

EUIPO pasidalijo informacija apie išleistą brošiūrą (anglų kalba), skirtą Observatorijos 10 metų sukakčiai. Brošiūroje aprašytas projekto „Intelektinė nuosavybė švietime“ rezultatas ir jo vaidmuo bendroje ES švietimo strategijoje.

2020 m. Europos Tarybos išvadose dėl skaitmeninio švietimo Europos žinių visuomenėje pripažįstamas ir patvirtintas šio projekto ir Intelektinės nuosavybės tinklo indėlis.

2022 m. Europos Komisijos paskelbtame naujame skaitmeninės kompetencijos piliečiams apraše „Digital Competence Framework for Citizens“ jau įvardijami intelektinės nuosavybės gebėjimai (angl. IP competencies) ir pateikiami atsakymai į EUIPO dažniausiai užduodamus klausimus apie autorių teises.

Trumpas projekto „Intelektinė nuosavybė švietime“ rezultatų vaizdo pristatymas anglų kalba (dažniausiai užduodami klausimai apie autorių teisių apsaugą mokytojams):

 

Atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie autorių teises lietuvių kalba galite rasti čia.

 

Brošiūrą ir daugiau aktualios informacijos intelektinės nuosavybės temomis galima rasti Švietimo portalo dalyje „Intelektinės nuosavybės samprata“.