Tinklalapio logotipas
Grįžti

Geriausius Lietuvos studentus skatins Signatarų stipendijos
event 2018-02-14 domain Švietimo ir mokslo ministerija label_outline Aktualijos

Geriausius Lietuvos studentus skatins Signatarų stipendijos

Vyriausybė trečiadienį posėdyje pritarė Švietimo ir mokslo ministerijos siūlymui geriausiems Lietuvoje studijas pasirinkusiems abiturientams įsteigti Signatarų stipendijas. Jas kasmet gaus 20 abiturientų. Taip siekiama pagerbti 1918 m. vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto Signatarų atminimą ir paskatinti geriausius Lietuvos abiturientus studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose.

Siūlomas Signatarų stipendijos dydis – 190 eurų kas mėnesį nuo pirmo kurso iki studijų pabaigos. Stipendiją studentas prarastų, jei netenkintų gero mokymosi kriterijų.

„Šios steigiamos Signatarų stipendijos – ne tik puikus būdas paminėti Lietuvos 100-metį, Lietuvos istorijos pagerbimas, bet ir geras paskatinimas studijas Lietuvoje pasirinkusiems geriausiems jaunuoliams, kurie kurs mūsų šalies ateitį“, – sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Siūloma kasmet skirti 20 Signatarų stipendijų abiturientams, įstojusiems į Lietuvos universitetus ir kolegijas su geriausiais konkursiniais balais. Kandidatai stipendijoms būtų atrenkami 7 grupėse. Kiekvienoje iš grupių po vieną stipendiją bus skiriama kolegijų studentams.

Siekiant kelti mokytojo profesijos prestižą, daugiausia Signatarų stipendijų bus skiriama pasirinkusiems ugdymo mokslų studijas – 4. Menų, humanitarinių ir socialinių mokslų studentams atiteks 3, matematikos, informatikos ir fiziniams mokslams – 3, sveikatos ir veterinarijos mokslams – 2, žemės ūkio, gyvybės mokslų ir sporto studijoms – 3, inžinerijos ir technologijų mokslams – 3, teisės, verslo ir viešosios vadybos studijoms – 2 Signatarų stipendijos.

Kandidatų į šias stipendijas atranką vykdys LAMA BPO.

Kadangi numatyta stipendijas mokėti studentams iki jų studijų pabaigos, tam reikės papildomų valstybės biudžeto asignavimų po 45,6 tūkst. eurų papildomai kasmet.

Šiuo metu geriausiems Lietuvos studentams jau yra skiriamos vardinės LR prezidentų stipendijos. Kazio Griniaus, Antano Smetonos, Aleksandro Stulginskio, Jono Žemaičio ir Algirdo Brazausko stipendijas kasmet gali gauti 30 Lietuvos universitetų ir kolegijų studentų.