Gruodžio mėnesio Europos mokyklų tinklo naujienlaiškis

Grįžti

Gruodžio mėnesio Europos mokyklų tinklo naujienlaiškis
event 2022-12-20 domain European Schoolnet

Gruodžio mėnesio Europos mokyklų tinklo naujienlaiškis

Europos mokyklų tinklas (angl. European Schoolnet) siekia padėti mokytojams ir siūlo skaitmeninius švietimo išteklius, kurie gali paįvairinti ugdymo turinį, palengvinti pamokų organizavimą. Siūlomi įdomūs internetiniai seminarai, nuotoliniai mokymai, mokomoji medžiaga, tyrimai, projektų patirtys ir daug kitų naudingų ugdymo šaltinių.

Mokinių duomenys: kas ir kokiu tikslu renkama

Europos mokyklų tinklas paskelbė naują ataskaitą apie galiojančius teisės aktus ir praktiką, susijusią su mokinių duomenų rinkimu ir naudojimu švietimo srityje. Kaip mokinių duomenys renkami, saugomi, perduodami, valdomi ir kokiais tikslais jie naudojami? Perskaitykite mūsų dabartinės teisinės sistemos Europoje apžvalgą ir įžvalgas apie esamą geriausią praktiką 3-iojoje „Agile“ ataskaitoje.

Perspektyva: kaip duomenų naudojimas individualizuotam mokymuisi gali būti naudingas mokiniams ir mokytojams?

Naujoje „European Schoolnet Perspectives“ serijoje daugiausia dėmesio skiriama pagrindinėms suinteresuotosioms šalims – švietimo ministerijoms, mokykloms, mokytojams ir verslo partneriams – pateikti švietimo tyrimų rezultatus. Šiame numeryje daugiausia dėmesio skiriame skaitmeninėms individualizuoto mokymosi priemonėms: jų naudai, bet ir galimiems trūkumams.

Skatinkite mokinius siekti karjeros STEM srityje

Ar jūsų mokiniai domisi medžiagų  inžinerija ar elektronika? Ar jie žino, ką reiškia dirbti sparčiai besivystančioje pramonėje, nuolat bandant rasti sprendimų sudėtingiems techniniams iššūkiams išspręsti? STE(A)M IT projektas pristato padavimų vadybininko karjeros profilį. Šiame darbe itin svarbus darbas su klientais ir produktų kūrimo komandomis.

Naujas edukacinis projektas: kalbėkime daugiau apie taršos problemas

Tarša atliekomis kelia problemų daugelį metų. Mokytojams reikia naujų idėjų, kad galėtų sėkmingai mokyti tvarumo. Mokymosi scenarijus „Kova su atliekomis“, kurį parengė viena Nyderlandų mokykla, padeda įdomiai tyrinėti taršos grėsmes ir patiems kurti sprendimus. Apsilankykite MiO svetainėje ir sužinokite daugiau.

„Future Classroom Lab“ toliau formuoja ateities mokyklą

FCL kviečia kartu švęsti dešimties metų jubiliejų birželio mėnesį vyksiančiame mokyklų inovacijų forume su mokytojais, mokyklomis ir organizacijomis, kurios sukūrė savo laboratoriją arba pritaikytas mokymosi erdves. Susipažinkite su mokymosi laboratorijų tinklu ir ateities klasės ambasadoriais. Sužinokite daugiau apie naudą, kurią teikia šios laboratorijos. Apsilankykite tam skirtame puslapyje.

Ar tarpusavio vertinimas yra toks pat naudingas kaip ir mokymų vadovo vertinimas?

Dėl didelio atvirųjų internetinių kursų (angl. MOOC) dalyvių skaičiaus tarpusavio vertinimas paprastai laikomas geriausiu variantu. Koks yra esminis tarpusavio vertinimo ir mokymų koordinatoriaus vertinimo skirtumas? Ar vienas iš jų būtų patikimesnis už kitą? Naujausiame savo tinklaraščio įraše Europos mokyklų tinklo akademija atsako į šį klausimą. Apsilankykite jų tinklaraštyje ir perskaitykite straipsnį.

Pratęstas „STEM aljanso – IBM konkurso 2022“ terminas

Jei jus sudomino dalyvavimas konkurse, dar turite laiko iki gegužės 30 d. sukurti pamokos planą, integruojantį „IBM SkillsBuild“ platformą, ir jį pateikti. Norėdami tai padaryti, pirmiausia užsiregistruokite konkurso svetainėje ir tik tada pateikite pamokos planą. Jūsų laukia puikūs prizai. Registruokitės čia.

Dar viena galimybė dalyvauti STEM aljanso „Minecraft“ konkurse!

Iki gegužės 30 d. pratęstas terminas, per kurį galite pateikti savo darbus ir dalyvauti konkurse. Ką jums reikia padaryti? Užsiregistruokite, suskirstykite savo klasę į grupes po 5 mokinius ir 90 sekundžių trukmės vaizdo įraše parodykite savo taikos kūrimo „Minecraft“ žaidime viziją. Jei laimėsite, sukursite reklaminį vaizdo įrašą. Kviečiame dalyvauti.