Tinklalapio logotipas
Grįžti

Gyvybės mokslų konferencijoje „The COINS“ – Nobelio premijos laureatų pranešimai
event 2018-02-26 domain Švietimo informacinių technologijų centras label_outline Aktualijos

Gyvybės mokslų konferencijoje „The COINS“ – Nobelio premijos laureatų pranešimai

Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre vasario 28 – kovo 2 d. vyks tarptautinė gyvybės mokslų konferencija „The COINS 2018“ (angl. International Conference of Life Sciences).

Jau tryliktus metus vykstanti ir Lietuvoje bei Europoje analogų neturinti konferencija – tai Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Gyvybės mokslų centre (VU SA GMC) organizuojamas renginys, kurio metu naujausius tyrimus ir reikšmingus pasiekimus molekulinės biologijos, biofizikos, genetikos, biomedicinos, virusologijos, neurobiologijos mokslų srityje pristatys šių sričių korifėjai iš Lietuvos ir pasaulio.

„Konferencija „The COINS“ yra didžiausias tik studentų organizuojamas tokio pobūdžio renginys Europoje. Iš studentų iniciatyvos ir užsispyrimo gimusi konferencija rodo, kad Lietuvoje auga perspektyvi, mąstanti ir kompetentinga jaunoji gyvybės mokslų atstovų karta“, – sakė „The COINS 2018“ vadovė Justina Mieldažytė.

Šiemet į konferenciją pranešėjai rinksis iš 7 pasaulio šalių: Lietuvos, Vokietijos, Švedijos, Jungtinės Karalystės, Izraelio bei Portugalijos. Dar labiau stebina platus klausytojų ratas – šiemet konferencijos dalyviai registruojasi iš tokių šalių kaip Indija, Vokietija, Rusija ir taip toliau.

Pasak organizatorių, šių metų konferencija yra išskirtinė todėl, kad pirmą kartą per renginio gyvavimo istoriją į ją pavyko pasikviesti net du Nobelio premijos laureatus – biofiziką Erwiną Neherą (Vokietija) ir virusologą Haraldą zur Hauseną (Vokietija).

Konferencijoje vyks pasaulyje žinomų mokslininkų paskaitos, studentų tyrimų pristatymai, įtraukianti ekspertų diskusija, biotechnologijų įmonių mugė, kuri supažindins su karjeros perspektyvomis. Renginio metu mokslininkai ne tik pristatys savo tyrimų rezultatus bei aktualiausius mokslo atradimus, tačiau ir dalysis savo asmenine patirtimi, kuri atvedė juos į mokslo pasaulį.

Konferencija prasidės vasario 28 d. ekspertų diskusija „Žmogaus modifikacijos: kur yra riba?“. Joje neurobiologijos, biomechanikos, genetikos ir neurobiologijos specialistai, tokie kaip prof. Osvaldas Rukšėnas, Gintaras Jonaitis, prof. Virginijus Šikšnys, diskutuos, kaip galima patobulinti žmogų. Bioetikos atstovė Jevgenija Vienažindytė nubrėš šių modifikacijų ribas.

Diskusijoje bus keliami klausimai: ar turėtų būti įteisinta dar negimusių kūdikių genų inžinerija, kokios yra dabartinės žmogaus kūno modifikacijos ribos, ar mūsų mokslininkams dar toli iki didžiausios svajonės įgyvendinimo: galimybės gyventi amžinai?

„The COINS“ konferencija suburia ne tik studentus ir mokslininkus, bet ir kitus žmones, dirbančius ar besidominčius gyvybės mokslų sritimi. Atvira konferencijos mokslinė erdvė kviečia diskutuoti, mokytis ir pasidalyti savo moksline patirtimi, idėjomis, kopti į savo karjeros aukštumas, susirasti naujų partnerių, ieškoti savęs mokslo pasaulyje, susitikti su pripažintais tyrėjais, mokslo praktikais ir didžiausiais autoritetais.

„The COINS 2018“ vyks vasario 28 – kovo 2 d. VU Gyvybės mokslų centre (Saulėtekio al. 7, R106 Didžiojoje auditorijoje).

Konferencijos programa.