Ikimokyklinukams – apie emocijas žaismingai ir suprantamai

Grįžti

Ikimokyklinukams – apie emocijas žaismingai ir suprantamai
event 2022-07-21 domain Nacionalinė švietimo agentūra

Ikimokyklinukams – apie emocijas žaismingai ir suprantamai
Pixabay.com nuotrauka
Psichikos sveikatos raštingumas yra itin svarbus siekiant emociškai sveikos ir laimingos visuomenės. Kiekvienas, suprasdamas, kas vyksta jo viduje ir turėdamas žinių bei gebėjimų, kaip su tuo tvarkytis, tampa įgalintas sėkmingai veikti iššūkių kupiname šiandieniniame pasaulyje. Kartu stiprėja ir asmens psichologinis atsparumas – kuo labiau gebame valdyti emocijas, tuo lengviau yra susidoroti su kasdienėmis stresą keliančiomis situacijomis, pasirinkti efektyvesnes savireguliacijos ir savęs drąsinimo strategijas.

Psichikos sveikatos raštingumo mokytis niekada nevėlu, o psichikos sveikatos specialistai, edukologai atkreipia dėmesį, jog tai geriausia pradėti daryti ankstyvoje vaikystėje ir tuomet nuosekliai stiprinti įgyjamus įgūdžius, plėsti turimas žinias. Sveikatos apsaugos ministerija inicijavo trumpos vaizdo medžiagos ikimokyklinio amžiaus vaikams parengimą. Juose – žaismingai ir vaikams suprantamu būdu pristatoma informacija apie pagrindines emocijas, paaiškinama, kaip jas atpažinti bei tinkamai valdyti. Taip pat skleidžiama labai svarbi žinutė: visos emocijos yra reikalingos, nepaisant to, jog kai kurios jų būna nemalonios.

Auklėtojai, visuomenės sveikatos specialistai, dirbantys ikimokyklinio ugdymo įstaigose, kviečiami naudotis vaizdo priemonėmis ir vesti emocinio raštingumo didinimo užsiėmimus vaikų grupėse. Kad tai padaryti būtų lengviau, su vaizdo įrašais pateikiama metodinė medžiaga, kaip vesti tokius užsiėmimus, į ką atkreipti vaikų dėmesį.

Filmukus apie emocijas rasite SAM „YouTube“ kanale. Daugiau informacijos ir metodinę medžiagą rasite čia.