Tinklalapio logotipas
Grįžti

Išbandė kitokį darbo pokalbį: ką priimti į darbą, sprendė vaikai
event 2019-05-22 domain Delfi.lt label_outline Spaudos apžvalga

Išbandė kitokį darbo pokalbį: ką priimti į darbą, sprendė vaikai

Atėjus į pokalbį dėl darbo, atsakinėti tenka ne į mokyklos vadovų, o mokinių užduodamus klausimus. Tokią Lietuvoje dar neįprastą darbuotojų atrankos būdą pradėjo taikyti viena Šiaulių miesto bendrojo ugdymo įstaiga.

Kandidatų CV – mokinių rankose

Iššūkių nebijančios mokyklos vadovas neslepia – idėja mokiniams į rankas paduoti kandidatų, pretenduojančių į laisvą priešmokyklinės grupės mokytojo padėjėjo pareigybę, gyvenimo aprašymus, gimė dėl kelių priežasčių, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Vadovaudamiesi įstatymais, mes, suaugę, vaikams primetame savo valią ir paskiriame specialistus, kurie turi su vaikais susidraugauti, atrasti bendrą kalbą. Bet jeigu to ryšio, kontakto užmegzti nepavyksta? Suteikus mokiniams daugiau sprendimo teisių, galima išvengti nesusipratimų ateityje“, – šypsosi Šiaulių „Sandoros“ progimnazijos direktorius Kęstutis Šaltis.

Pasak pedagogo, jo vadovaujamos mokyklos šūkis – mokykla, kurioje gera. Todėl norisi, kad naują kolektyvo narį mokiniai kiek įmanoma greičiau priimtų. „Ne mažiau svarbu, kad ir mokytojas, atėjęs į naują kolektyvą, jaustųsi gerai. Todėl buvo nuspręsta leisti vaikams patiems išsirinkti specialistą, su kuriuo jie norėtų bendrauti“, – pasakoja K. Šaltis, pastebintis – prieš mokinius kandidatai jautėsi kur kas laisviau, nei panašius darbo pokalbius moderuojant mokyklos administracijai.

Daugiau skaitykite čia.