Tinklalapio logotipas
Grįžti

Jaunimo pilietiškumą skatins per kompiuterinį žaidimą primenančius potyrius
event 2018-10-04 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Jaunimo pilietiškumą skatins per kompiuterinį žaidimą primenančius potyrius

Ekstremalios situacijos, kraują stingdantys potyriai, primenantys visame pasaulyje garsų kompiuterinį žaidimą „Call of Duty“ – visa tai kviečia patirti pirmą kartą vyksiančios pilietiškumo žaidynės „Aš esu pareiga“. Renginys, kurį organizuoja Kauno technologijos universiteto (KTU) studentų organizacija „Baltai juoda“, vyks spalio 6 dieną Kauno Nemuno saloje.

Renginio metu tarpusavyje rungsis aukštųjų mokyklų, nevyriausybinių organizacijų ir pilietiškų žmonių komandos. Karininkai, policija, gaisrininkai ir medikai bus parengę užduotis ar simuliacines situacijas, kurias komandos stengsis išspręsti. Geriausiai pasirodžiusi komanda taps žaidynių nugalėtoja.

„Neretai pilietiškumą suprantame kaip labai sudėtingą sąvoką, o iš tiesų – tai elementarios situacijos mūsų kasdienybėje. Nuo ištiestos pagalbos rankos suklupusiam žmogui ir prasideda pilietiškumas. Siekiame, kad jaunimas atpažintų tokias situacijas, suprastų, jog jos nėra sudėtingos ir nebijotų veikti“, – sakė organizacijos „Baltai juoda“ narys Darius Banėnas. 

„Kiekvieno žmogaus gyvenime gali nutikti kritinių situacijų ar nelaimių, kai akimirksniu teks spręsti tam tikrą problemą. Ne veltui pasirinkome tarp jaunimo populiarią kompiuterinių žaidimų platformą – mėginame sugretinti realų gyvenimą ir virtualią erdvę bei leisti jauniems žmonėms suvokti pilietiškumą patraukliai – per išmėgintas ekstremalias situacijas“, – antrino organizacijos vadovas Paulius Klikūnas.

Renginio organizatoriai teigia, kad žaidynės „Aš esu pareiga“ – tai „būdas išbandyti savo vidinį pilietį“. Jos padės geriau suvokti ir patirti, kas yra pilietiškumas ir pareigos jausmas. Šios žaidynės taip pat turėtų padėti dalyviams ne tik susipažinti su kritinėmis situacijomis, bet ir suprasti, kad ne visada yra joms pasiruošę ar žino, kaip turėtų elgtis, kokių klaidų reikėtų vengti.

Įspūdžius sustiprins specialieji efektai

Spalio 6-ąją Kauną pažadins karininkų, policininkų, gaisrininkų ir medikų paradas. Šių specialiųjų tarnybų automobiliai kolonomis pajudės nuo Muravos sankryžos iki Nemumo salos, kur vyks žaidynės. Čia kiekviena tarnyba bus paruošusi zonas, kuriose komandos vykdys įvairias užduotis.

Organizatoriai žada, kad dalyvių įspūdžius sustiprins realistiškos dekoracijos ir specialieji efektai, primenantys kompiuterinio žaidimo scenas. Dalyviai turės progą pavažiuoti šarvuočiu, atremti ginkluotą užpuolimą, nukenksminti lauko miną ar uždėti antrankius nusikaltėliui. Ir dalyvių komandos, ir renginio žiūrovai taip pat galės susipažinti su specialiųjų tarnybų technika – nuo gaisrininkų automobilio, greitosios medicininės pagalbos įrangos iki kulkosvaidžio.

Dalyvavimas renginyje nemokamas. Norintys išbandyti save pirmosiose pilietiškumo žaidynėse, dar gali spėti užregistruoti savo komandą (5 asmenys) adresu: https://tinyurl.com/yd8fpdmb

Renginio partneriai: KTU, Kauno miesto savivaldybė, VšĮ „WE GO“, Lietuvos policija, Lietuvos šaulių sąjunga, Lietuvos kariuomenė, Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas, Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, Lietuvos Policijos mokykla, Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stotis, Lietuvos paramedikų asociacija, Kauno apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba.

Daugiau informacijos rasite adresu: www.baltaijuoda.lt/pilietiskumozaidynes 

Informacija „Facebook“: https://www.facebook.com/events/924284191090625/

Renginio video: https://www.youtube.com/watch?v=5HhwVZ2-xas#action=share