Tinklalapio logotipas
Grįžti

Jaunųjų gamtininkų – tyrėjų mokslinė konferencija
event 2021-06-11 domain Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras label_outline Projektai ir konkursai

Jaunųjų gamtininkų – tyrėjų mokslinė konferencija
Birželio 8 dieną 48 mokiniai iš įvairių Lietuvos kampelių savo mokslinius pranešimus pristatė tarptautinio projekto „Aš gamtininkas“ nuotolinėje konferencijoje. Projekte dalyvavo mokiniai, besidomintys ornitologija, entomologija, teriologija, botanika, mikologija ir siekiantys žinių ir gebėjimų tobulinimo šiose srityse.
 
Nepaprastai įdomūs, originalūs ir puikiai pristatyti pranešimai stebino vertinimo komisiją ir kviestinius lektorius. 
Pranešimuose vyravo biologinės įvairovės (augalų, gyvūnų, kerpių) stebėjimai ir  tyrimai. Džiugu, kad mokiniai puikiai įsisavina ir naudoja šiuolaikines informacines technologijas ir mobiliąsias išmaniąsias programėles tyrimams, stebėjimams papildyti.
 
Konferencijos metu iš viso pristatytas 31 pranešimas. Darbų kryptys įvairios: mokiniai inkubatoriuose augino putpeles, terariumuose vėdarėlius, stebėjo nutrijas, bebrus, gamtoje ieškojo paukščių, vabzdžių, augalų, juos identifikavo, aprašė, gyvenvietėse matavo oro taršą, augino žirnius ir tulpių įvairias rūšis, tikrino spygliuočių medžių atsparumą įvairiomis dujomis.
Įdomiausių darbų autoriai kviečiami į mokslinę ekspediciją, kuri vyks Lenkijoje (Vyslos  žemuma – Štutovas – Slovinų nacionalinis parkas – Helio pusiasalis – Gdynia – Gdanskas). Kelionė numatyta 2021 m.  rugpjūčio 3–6 d. (tiksli kelionės programa ir visa kita informacija bus siunčiama dalyviams atskiru laišku).
  
Vertinimo komisijos sprendimu geriausiais pripažinti šie darbai:

„Paukščiai Šeimyniškėlių piliakalnio apylinkėse“, Rusnė Bagdonaitė, (mokytoja Rasytė Gaidienė, Anykščių Antano Vienuolio progimnazija);
„Sinantropiniai paukščiai ir jų stebėjimas“, Saulė Rutkauskaitė, (mokytoja Lina Lukoševičiūtė Mašalienė, Buivydiškių pagrindinė mokykla);
„Vabzdžių įvairovės tyrimas Kaune ir jo apylinkėse“, Justinas Gužys, Kipras Vitkevičius, (mokytoja Giedrė Jonytė, Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazija); 
„Drėgnų vietų augalai“, Gabija Urnaitė, Živilė Skurvydaitė, (mokytoja Reda Pogoželskienė, Klaipėdos technologijų mokymo centras);
„Meškinio česnako (Alium ursinum) populiacijos būklė Alanto upės slėnyje“, Mindaugas Gaudutis, (mokytoja Rita Nekrošienė, Kretingos technologijos ir verslo mokykla);
„Nuo kiaušinio iki paukščio“, Adriana Kurdeikaitė, (mokytoja Sigita Dzimijonienė, Liudvinavo Kazio Borutos gimnazija); Darbo pristatymas
„Tulpių jūra“, Viltė Gražulevičiūtė, (mokytoja Gintutė Durtinevičienė, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija);
„Bebrų veiklos  įtaka  Šilupės upelio ir jo pakrančių aplinkai“, Ignas Bataitis, Julius Ūsavičius, (mokytoja Rita Murauskienė, Lilija Ūsienė, Šakių rajono Gelgaudiškio pagrindinė mokykla);
„Džiaugiamės, kad gyvename švarioje aplinkoje“, Kamilė Stankūnaitė, (mokytoja Rita Zinaida Lukošiūnienė, Raseinių r. Betygalos Maironio gimnazija);
„Paukščiai prie mano namų“, Pijus Kreimeris, (mokytoja Rasa Vaišvilienė, Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinė mokykla);
„Kas slepiasi po akmeniu ir kelmu“, Estera Jurkutė, Karolina Starkutė, (mokytoja Rasa Vaišvilienė, Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinė mokykla); Darbo pristatymas
„Tiriamasis darbas: Vieni slepiasi, kiti įspėja“, Rojus Pranckus, (mokytoja Rasa Vaišvilienė, Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinė mokykla);
„Vėdarėliai“, Aistė Špokaitė, (mokytoja Renata Dikčiūtė, Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinė gimnazija); Darbo pristatymas
„Vabzdžių rūšys ir padėtis gyvenamojoje teritorijoje“, Augustė Bundzaitė, (mokytoja Aneta Baranauskienė, Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazija);
„Blakės kareivėliai“, Matas Čepononis, (mokytoja Rūta Krivickienė, Druskininkų „Saulės“ pagrindinė mokykla); 
„Oro užterštumo nustatymas kerpių testu Nerėpos upelio apylinkėse“, Giedrė Bulotaitė, Emilija Dorelytė, (mokytoja Kolomba Bulotienė, Kauno r. Kulautuvos pagrindinė mokykla); 
„Ausytieji kragai Buivydiškių tvenkiniuose“, Rokas Mizeikis, (mokytoja Vilma Žikulina., Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazija).
Jei atsiras laisvų vietų, vykti į kelionę kviesime ir likusius dalyvius.

Kiti konferencijoje pristatyti darbai

„Pagramančio miško miegapelių monitoringas“, Vaiva Povilaitytė, Nora Povilaitytė, Skaiva Ptakaitė, Paulina Petrauskaitė, Raigardas Jankus, (mokytoja Gražina Liutkienė ir Eglė Rupšienė, Tauragės „Šaltinio“ progimnazija);
„Troškūnų girininkijos pažintinio tako paukščiai“, Eironas Bieliūnas, (mokytoja Rasytė Gaidienė, Anykščių r. Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazija);
 „Žolinių augalų reikšmė pajūrio kopų stabilumui išsaugoti“, Vega Kavaliauskaitė, (mokytoja Evelina Sebeckytė, Klaipėdos Tauralaukio progimnazija);
„Klaipėdos miesto aplinkos oro kokybės vertinimas pagal kerpes“, Izabelė Tamulytė, (mokytoja Evelina Sebeckytė, Klaipėdos Tauralaukio progimnazija);
„Lazdijos upelio šeimininkė“, Donatas Marazas, Adomas Kudžma, (mokytoja Gintutė Durtinevičienė, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija);
„Griežlių stebėjimas Panemunių regioniniame  parke“, Kamilė Mockutė, Ieva Skalauskaitė, Ignas Bataitis, (mokytoja Rita Murauskienė, Lilija Ūsienė, Šakių rajono Gelgaudiškio pagrindinė mokykla);
„Oro taršos tyrimas kerpių metodu“, Kintvilė Vasiliauskaitė, (mokytoja Lilija Sabolevskienė, Trakų r. Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazija);
„Žirnių sėklų daigumo, augimo ir daigų vystymosi priklausomybės nuo aplinkos sąlygų tyrimas“, Sofija Odinokova, Arina Tolkačiova, Nazar Kushch, (mokytoja Margarita Petrova, Vilniaus Vasilijaus Kačialovo gimnazija);
 „Gulbės giesmininkės (cygnus cygnus L.) ir gulbės nebylės (cygnus olor L.) stebėjimai Visbarų biosferos poligone“, Ugnė Petrikaitė, Liepa Rūta Svaraitė, (mokytoja Viktorija Beitienė, Tauragės r. Žygaičių gimnazija);
„Vėlyvą pavasarį žydintys pievų augalai“, Aurelija Salanovičiūtė, (mokytoja Rūta Krivickienė, Druskininkų „Saulės“ pagrindinė mokykla);
„Naminės bitės“, Tautvydas Aušra, (mokytoja Rūta Krivickienė, Druskininkų „Saulės“ pagrindinė mokykla);
„Kulautuvos apylinkių upelių vandens kokybės palyginimas“, Jonas Kersnauskas, Dovydas Laurynavičius, (mokytoja Kolomba Bulotienė, Kauno r. Kulautuvos pagrindinė mokykla);
„Kodėl nafta pavojinga paukščiams“, Eimis Juozapavičius, Ieva Laurinavičiūtė, (mokytoja Kolomba Bulotienė, Kauno r. Kulautuvos pagrindinė mokykla);
„Spygliuočių atsparumo įvairiomis dujomis tyrimas“, Ūdrys Juozapavičius, Elijus Gramalis, (mokytoja Kolomba Bulotienė, Kauno r. Kulautuvos pagrindinė mokykla).
Projekto koordinatorius
Gediminas Petkus, Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriaus metodininkas
Tel.: 8 6 161 3348, (8 5) 267 1912
El. p. gediminas.petkus@lmnsc.lt