Tinklalapio logotipas
Grįžti

Ką daryti, jei teko praleisti valstybinį brandos egzaminą?
event 2019-05-15 domain 15min.lt label_outline Spaudos apžvalga

Ką daryti, jei teko praleisti valstybinį brandos egzaminą?

Įsibėgėjant abiturientų atsiskaitymų sesijai, Nacionalinis egzaminų centras (NEC) paaiškina, ką daryti, jeigu egzaminą tenka praleisti dėl ligos ar kitos priežasties.

Pagrindinė brandos egzaminų sesija šiemet organizuojama nuo balandžio 24 iki birželio 20 dienos. Pakartotinė brandos egzaminų sesija vyks birželio 21 – liepos 11 dienomis. Visgi, NEC teigia, kad jei moksleivis dėl pateisinamos priežasties neatvyko į egzaminą, jį gali laikyti pakartotinės sesijos metu. Visa situacija nedelsiant turi būti sprendžiama su ugdymo įstaigos vadovu.

„Ar priežastis tikrai pateisinama ir ar atidėti egzaminus, sprendžia mokyklos vadovas. Taip pat į pakartotinę sesiją perkeliami kandidatai, kurie susirgo prieš pat brandos egzaminą arba nebaigė brandos egzamino dėl sveikatos sutrikimo pagrindinės sesijos metu. Jie turi pateikti savo mokyklos vadovui prašymą dėl brandos egzamino ar jo dalies atidėjimo ir (ar) darbo nevertinimo bei medicininę pažymą ne vėliau kaip kitą dieną po dalyko brandos egzamino“, – atsiųstame atsakyme rašo NEC.

Pakartotinėje sesijoje valstybinius brandos egzaminus laiko tie kandidatai, kurie yra iš mokyklų, veikiančių laisvės atėmimo vietoje, ir namie mokyti mokiniai, kurie negalėjo atvykti į pagrindinės sesijos egzaminus.

Daugiau skaitykite čia.