Tinklalapio logotipas
Grįžti

Ką reiškia BREXIT būsimiems studentams iš Lietuvos?
event 2018-03-20 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Ką reiškia BREXIT būsimiems studentams iš Lietuvos?

Kovo 22 Vilniuje viešbučio Radisson Blu Hotel Lietuva konferencijų centre vyks studijų užsienyje paroda “Tarptautinių studijų dienos 2018”, kurioje dalyvaus daug švietimo įstaigų atstovų iš Jungtinės Karalystės. Šiai dienai BREXIT yra vienas populiariausių klausimų, kai kalbama apie išsilavinimą Anglijoje.

Paskutiniaisiais metais mes dalyvavome daugelyje tarptautinių švietimo konferencijų, parodose, seminaruose bei diskusijose ir praktiškai visur buvo keliamas Brexit klausimas ir galimos  pasekmės Europos Sąjungos studentams. Svarbiausia išvada – Lietuvos studentai laukiami Jungtinės Karalystės mokyklose ir universitetuose. Visų susitikimų metu mums pabrėždavo, kad

Išsilavinimas neturi sienų ir tautybės ir jokie politiniai sprendimai neprivers uždaryti mokyklų ir universitetų durų moksleiviams iš Europos. Tarptautiškumas – vienas pagrindinių britiško išsilavinimo bruožų. Studentai ir absolventai, kuriais taip didžiuojasi britiški universitetai, atvyksta iš įvairių pasaulio šalių ir pasiekia aukštų akademinių ir profesinių rezultatų, o Britanija nenori užleisti vieno iš geriausių švietimo paslaugų teikėjų statuso. Oksfordo universitete mokėsi 30 pasaulio lyderių; tarp Londono ekonomikos mokyklos absolventų - 18 Nobelio premijos laureatų, 34 įvairių šalių prezidentai ir ministrai pirmininkai. Galima pateikti ir daugiau pavyzdžių.

Universitetai

Šiai dienai mūsų moksleiviams stojantiems į JK universitetus pasikeitimų nėra.  ES studentai pradėsiantys bakalauro studijas Velso ar Anglijos universitetuose nuo 2018 metų rudens turi teisę gauti kreditą mokslui visam studijų laikotarpiui. Mokslas Škotijos universitetuose išlieka nemokamas. Magistrantai gali gauti 10 609 GBP kreditą, kuri jį naudoja savo nuožiūra – mokslo ar apgyvendinimo išlaidoms padengti. Nepasikeitė ir paskolos grąžinimo sąlygos (metinis atlyginimas gyvenant JK turi būti ne mažesnis nei 21 000 GBP).

Kalbant apie 2019 metų priėmimą į universitetus, Škotija jau paskelbė oficialų pareiškimą, patvirtinantį, kad visiems ES studentams, kurie įstojo į bakalauro programas 2019 m., studijos išliks nemokamos. Škotijos aukštojo mokslo ministrė Shirley-Ann Somerville teigia, kad tokiu būdu Škotija parodo savo teigiamą požiūrį į Europos Sąjungos studentus ir nedviprasmiškai kreipiasi: „Škotija laukia jūsų!"

Iki š.m. sausio 15 dienos 43 500 būsimų studentų iš Europos sąjungos šalių pateikė stojimo dokumentus į Britanijos universitetus studijoms nuo 2018 rudens, o tai yra 3% daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu 2017 m. Tai parodo, kad domėjimasis išsilavinimo galimybėmis Jungtinėje Karalystėje nemažėja. Norime priminti, kad dar nevėlu pateikti stojimo dokumentus studijoms nuo 2018 metų rudens ir mes su malonumu jums galėsime padėti užpildyti reikalingus dokumentus.

Informaciją iš pirmų lūpų suteiks britiškų universitetų atstovai, kovo 22 dieną dalyvausiantys parodoje „Tarptautinių studijų dienos“. Parodoje dalyvaus: University of Glasgow, University of Leeds, Swansea University, Brunel University, Northumbria, Bolton, Bath Spa, De Montfort, University College Birmingham, Northampton, Roehampton, Falmouth, Edge Hill University, taip pat oficialus UCAS centras Lietuvoje, per kurį galima pateikti stojimo dokumentus į universitetus.

Privačios mokyklos

Kadangi šios mokyklos visada buvo mokamos, Brexit neturės jokios įtakos. Moksleiviai ten mokėsi kol Lietuva dar nebuvo ES sudėtyje. Su metais domėjimasis išsilavinimu tradicinėse britiškose mokyklose augo, nes mokyklinio išsilavinimo sistema pripažinta viena geriausių pasaulyje. Kovo 22 Vilniuje galima susitikti su šių privačių mokyklų atstovais: Bromsgrove School, Bede’s school, Rydal Penrhos School, Queen Ethelburga’s, Abbey DLD, Felsted School, Ashbourne College, Cardiff Sixth Form College, Bosworth, Royal Russell School, Bellerbys College.