Tinklalapio logotipas
Grįžti

Kaip saugiai elgtis kelyje: naudingi patarimai pasitinkant naujus mokslo metus
event 2018-08-30 domain Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras label_outline Aktualijos

Kaip saugiai elgtis kelyje: naudingi patarimai pasitinkant naujus mokslo metus

Gražu stebėti, kaip jau pirmosiomis rugsėjo dienomis pasipildo eismo dalyvių srautas – keliais ir keleliais leidžiasi daugybė vaikų, tik reikia atminti, kad po atostogų jie yra labiau išsiblaškę, mažiau pastabūs, pamiršę apie savo saugumą gatvėje ir kelyje. Todėl mokslo metų pradžioje intensyvėjant eismui ir siekiant išvengti nelaimingų eismo įvykių labai svarbu vaikams skirti ypatingą dėmesį. Pats efektyviausias saugaus elgesio mokymo būdas – rodyti vaikams tinkamą pavyzdį.

Todėl tėveliams primename pagrindines saugaus eismo taisykles prieš išleidžiant vaiką į mokyklą:

1. Mokslo metų pirmosiomis dienomis  parinkite saugų maršrutą į mokyklą ir atgal iš jos ir kartu su vaiku juo būtinai keletą kartų nueikite.

2. Eidami per kelią vaiką laikykite už rankos.

3. Per važiuojamąją kelio dalį eikite pėsčiųjų perėja, paisykite šviesoforo signalų, stebėkite eismo aplinką ir klausykite, eidami neužsiimkite pašaliniais darbais, pvz., nekalbėkite mobiliuoju telefonu, nerašykite žinučių.

4. Nepalikite vaikų be priežiūros arti kelio (gatvės).

5. Tamsiuoju paros metu skatinkite vaikus naudoti atšvaitus ar kitą šviesą atspindintį elementą (vaikui atšvaitą reikia tinkamai prisegti prie drabužių, kuprinės). Atšvaitai būtini einant tamsiuoju paros metu, lyjant, esant rūkui ar apniukusią dieną. Teisingai atšvaitus nešiojančius žmones vairuotojai pastebi iš toliau ir turi laiko pristabdyti mašiną ar sustoti.

6. Įsėdę į automobilį (ir vairuotojai, ir keleiviai) privalo užsisegti saugos diržus.

7. Paaiškinkite vaikams kaip atsakingai ir saugiai elgtis geležinkelio pervažose.

Kviečiame  mokyklas ir kitas organizacijas vykdyti savanorių budėjimus valandą prieš pamokas ir po pamokų prie mokyklų esančiose perėjose ir sankryžose, pasitelkiant bendruomenės narius, tėvelius. Tikimės ir linkime, kad visiems eismo dalyviams nauji mokslo metai bus saugūs.                 
Saugaus eismo pagrindų vaikus kviečiame išmokti Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre įsteigtoje saugaus eismo klasėje. Saugaus eismo klasės paskirtis – sudaryti sąlygas pradinių klasių mokiniams gilinti teorines ir praktines saugaus elgesio kelyje žinias, ugdyti pagarbą žmogaus gyvybei, pagarbą eismo dalyviams, atsakomybę už savo elgesį kelyje. 

Nuo saugaus eismo klasės atidarymo dienos užsiėmimuose apsilankė daugiau kaip 400 mokinių iš visos šalies.

Norime priminti, kad registracija į saugaus eismo užsiėmimus prasidės rugsėjo 10 d. Registruotis galite paspaudę šią nuorodą: https://www.lmnsc.lt/formos/sauguseismas/