Tinklalapio logotipas
Grįžti

Ketvirtasis nacionalinis švietimo lyderystės forumas „Lietuvos mokykla – atvira pasauliui“
event 2018-01-25 domain Lyderių laikas label_outline Aktualijos

Ketvirtasis nacionalinis švietimo lyderystės forumas „Lietuvos mokykla – atvira pasauliui“

2018 m. vasario 28 d. – kovo 1 d. Vilniuje vyks ketvirtasis nacionalinis švietimo lyderystės forumas.

Nacionalinis švietimo lyderystės forumas telkia Lietuvos švietimo bendruomenę ir kitus neabejinguosius aktualiausiems švietimo klausimams svarstyti ir spręsti. Jame dalinamasi vertinga patirtimi ir sektinais pavyzdžiais. Nuo 2013 m. įvyko trys forumai, 2018 m. vasario 28 d. – kovo 1 d. organizuojamas ketvirtasis.

Ketvirtojo forumo tema yra „Lietuvos mokykla – atvira pasauliui“. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šviesoje kviečiame Jus kalbėtis apie mokyklą, gyvuojančią laisvoje šalyje, atvirą migruojančioms idėjoms, kultūroms, skirtingiems mokiniams ir jų šeimoms, socialiniams, kultūriniams iššūkiams ir naujoms galimybėms.

Renginys skirtas geriau suprasti migracijos iššūkius ir galimybes: kokios idėjos „imigruoja“ ir prigyja mokykloje? Kokioje terpėje tos idėjos prigyja? Kokios idėjos „emigruoja“ iš mūsų mokyklos? Kaip keičiasi mokykla mokiniams migruojant ir didėjant jų įvairovei? Kiek mūsų mokykla yra atvira visiems ir įvairiems mokiniams? Kokią įtaką demografiniai išbandymai daro mokyklos aplinkai ir jos regionui? Kaip mokykla turėtų ugdyti po visą pasaulį pasklindančius tautiečius? Kaip ji gali padėti į gimtinę sugrįžusiems lietuviams ir kaip lengvinti atvykstančiųjų integraciją?

Dviejų dienų forumo programą sudaro keturios temos:

• Idėjos migruoja 
• Žmonės migruoja 
• Šiuolaikinių demografinių procesų veikiama šeima: kokia ji? 
• Įtraukties svarba šiuolaikinėje visuomenėje

Renginio metu kiekviena tema pirmiausia aptariama ir analizuojama, tada dalyviai dalinasi temai aktualia patirtimi, o galiausiai ieško praktinių sprendimų. Įsitraukti į šias paieškas kviečiame Lietuvos švietimo bendruomenę ir užsienio lietuvius – pasidalinti vertinga Lietuvos ir svečių šalių patirtimi bei praktika, kartu spręsti, kaip mokyklai ugdyti pasaulio lietuvį ir veikti nuolatinio judėjimo sąlygomis.

Forumo partneris – VDU Demografinių tyrimų centras.

Daugiau informacijos apie ankstesnius forumus galima rasti adresu:http://www.lyderiulaikas.smm.lt/lt/renginiai/nacionalinis-vietimo-lyderysts-forumas-2013.

Forumai organizuojami įgyvendinant nacionalinį švietimo projektą „Lyderių laikas“. Jo vykdytojas – Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo aprūpinimo centras, partneriai – Mokyklų tobulinimo centras ir ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas.

KONTAKTINIS ASMUO: 
Simona Plienaitytė, lyderystės tinklų kuratorė, 
e. paštas: simona.plienaityte@sac.smm.lt, tel. 8 5 264 94 72

Programa (projektas)

Socialinių mokslų kolegija, Kalvarijų g. 137E, Vilnius

Vasario 28 d., trečiadienis

vasario28

Kovo 1 d., ketvirtadienis

kovo1

Forumo programa taip pat prisegta apačioje.

KONTAKTINIS ASMUO: 
Simona Plienaitytė, lyderystės tinklų kuratorė, 
e. paštas: simona.plienaityte@sac.smm.lt, tel. 8 5 264 94 72

 

Atsisiųsti dokumentą:
Parsisiųsti šį dokumentą (LL3 nac  forumo programa_projektas.pdf)LL3 nac forumo programa_projektas.pdf [ ] 133 Kb