Tinklalapio logotipas
Grįžti

Kokia ateitis laukia mūsų ir ES?
event 2018-06-06 domain Žinauviska.lt

Kokia ateitis laukia mūsų ir ES?

Europos jaunimo renginys yra nuostabi proga jaunimui išeiti iš komforto zonos, įsijausti į europarlamentarų vaidmenis, bei pabendrauti su įvairių sričių specialistais renginio metu vykstančiose konferencijose, paskaitose ir kitose veiklose. Šių metų Europos jaunimo renginys, vykęs Strasbūre, subūrė 8000 jaunų žmonių, kuriems svarbi Europos ateitis. Būtent apie jaunimą ir Europos ateities kūrimą kalbėjausi su žurnaliste Meabh McMahon, kuri moderavo vieną iš renginio veiklų.

Meabh McMahon mano, kad Europos jaunimo renginio idėja yra sustiprinti ES šalių santykius, suteikiant žmonės galimybę „paragauti“ bei pajusti Europos institucijų tvarką. „Dauguma žmonių yra girdėję apie Briuselį, Strasbūrą, jie žino, kad parlamentarai čia atvyksta kartą per mėnesį kalbėtis, bet turbūt nežino, apie ką ir kas konkrečiai yra nusprendžiama, už ką parlamentarai gauna atlyginimą“,– sakė pašnekovė. Jos nuomone, tai yra priežastis parodyti žmonėms Europos parlamento veiklą.

Žurnalistė Meabh McMahon įsivaizduoja, kad Europos Sąjunga ateityje bus pilnai funkcionuojanti su visomis savo narėmis, kurios pasiruošusios keistis. McMahon išskiria save iš daugelio ES piliečių, nes yra apsistojusi Briuselyje, kilusi iš Airijos, gyvena su vokiečiu ir dažnai keliauja. Jai Europa, tai jaukus ir laisvės kupinas kampelis: „Man Europa atrodo tarsi didelis kaimas, kuriame noriu visur keliauti, dirbti, naudotis visomis siūlomomis nuostabiomis galimybėmis, nejausti apribojimų tarp valstybių, nes jos visos kartu sudaro ES. Norėčiau matyti geresnį Europos Sąjungos funkcionavimą, taip pat politikus, kurie daugiau atsižvelgtų į žmonių rūpesčius ir daugiau veiktų dėl ES gerovės, nei savų interesų“, – pasakoja McMahon. Pašnekovė pastebi, kad daug politikų labiau koncentruojasi į save ir privilegijas, nei į bendrą gerovę. To pasekmės yra, pavyzdžiui, Didžiosios Britanijos išėjimas iš ES.

Paklausta apie Europos Sąjungos ekonominę ateitį, McMahon šmaikštauja: „Dauguma žmonių turbūt pasirinks keltis gyventi į Vokietiją.“ ES ekonomika šiuo metu yra labai svarbus klausimas. Mes nuolat girdime istorijas apie krizes Italijoje ar Graikijoje. Yra daugybė reformų, kurias reikėtų priimti ekonominėje srityje. „Politikams reikia pradėti išgirsti pagrindines žmonių problemas ir užtikrinti, kad jie nesijaustų nustumti į šalį. Ypač tuos, kurie gyvena už miestų. Manyčiau reiktų imtis stipresnių veiksmų, kad ši problema išsispręstų“,- pastebi moteris.

Kokia ateitis laukia Europos, o svarbiausia – mūsų? Laikas parodys. Tačiau norint, kad ateities perspektyvos būtų kuo šviesesnės, mes turime būti aktyviais, atsakingai dalyvauti rinkimuose, išreikšti savo pilietinę nuomonę bei ieškoti būdų, ką ir kaip galėtume daryti geriau.

Šaltiniai: Eurodesk Lietuva.