Tinklalapio logotipas
Grįžti

Lietuvės studentės darbai – NASA konkurso „Project Mars“ finale
event 2018-10-22

Lietuvės studentės darbai – NASA konkurso „Project Mars“ finale

VDA Kauno fakulteto Grafinio dizaino katedros absolventės Gabrielės Monginaitės bakalauro baigiamasis darbas (vadovas lekt. Andrejus Repovas) pateko tarp NASA (National Aeronautics and Space Administration) organizuoto konkurso „Project Mars“ finalininkų.

„Project Mars“ konkurso tikslas – vaizdinėmis priemonėmis propaguoti ir informuoti visuomenę apie NASA rengiamos misijos į kaimyninę planetą – Marsą – tikslus ir siekius. Marsas – nebe mokslinės fantastikos objektas, tai ne tolima ateitis, o žmonijos realybė ir artimiausias žingsnis. Būtent tai perteikia Gabrielės konkursui paruoštų penkių plakatų serija, iš kurių net du – „Home Sweet Home“ ir „Picture of the Century“ – pateko tarp konkurso finalininkų.

NASA organizuojamą „Project Mars“ konkursą studentė pasakoja pamačiusi  www.sciartex.net tinklalapyje, kuris siekia suvienyti mokslą, technologijas ir meną. Pirmiausia pagalvojo, kad galbūt tai būtų per didelis užmojis, tačiau, pasitarusi su dėstytoju, nusprendė išbandyti save šios plakatų serijos kūrime. Ieškant inspiracijų savo laiką skyrė fantastinių filmų peržiūroms, literatūrai apie kosmosą, apie Marsą ir pan. Kurdama plakatų seriją studentė užtruko apie 5 mėnesius.

„Project Mars“ konkurse iš viso dalyvavo 570 autorių. Pagrindinį prizą video kategorijoje komisija, kurioje dirbo ir buvusi astronautė Nicole Stott bei filmo „Šelmis-1. Žvaigždžių karų istorija“ režisierius Garethas Edwardsas, skyrė niujorkiečių Mayukho Goswami, Subigya Basneto and Divya‘os More darbui „Rendezvous With Mars“. Geriausiu plakatu pripažintas Mičigane (JAV) gyvenančios Adriannos Allen darbas „Mars is in Our DNA“. Būtent šioje kategorijoje į finalininkų sąrašą pateko ir G. Monginaitės darbai.

Parengta pagal VDA inf.