Tinklalapio logotipas
Grįžti

Lietuviams yra kur tobulėti: robotų šventėje „Robotiada“ nestigo laimėtojų iš užsienio
event 2018-03-07 domain Švietimo informacinių technologijų centras label_outline Aktualijos

Lietuviams yra kur tobulėti: robotų šventėje „Robotiada“ nestigo laimėtojų iš užsienio

Robotiada 2018, vykusi kovo 3 d. LITEXPO parodų rūmuose, sutraukė daugiau nei 10000 lankytojų per vieną dieną. Čia rinkosi ne tik lietuviai, bet ir svečiai iš užsienio. Juos traukė technologijų paroda, pramogos, dirbtuvės ir žinoma robotų kovos.

Kauniečiai nuskynė prizines vietas FLL

Šiais metais vyko 8 tipų varžybos. Jauniesiems 9-16 m. dalyviams svarbiausios buvo First LEGO league varžybos: jų metu TOP 16 komandų varžėsi dėl galimybės atstovauti Lietuvą pasauliniuose FLL čempionatuose. Šiais metais sėkmė šypsojosi Kauno Jėzuitų gimnazijos atstovams: jų komandos nuskynė visas 3 vietas ir įgijo teisę vykti į čempionatus. Pirmoji vieta ir Robotikos akademijos prizas 1000 € atiteko ir praėjusiais metais laimėjusiai PHOENIX komandai. Komandos vadovas A. Juškauskas pasidžiaugė, kad nuo rugsėjo dirbusi komanda iškovojo aukštą laimėjimą „Ši komanda dirbo ilgai ir nuoširdžiai, tikrai su komanda keliausime į Jungtines Amerikos Valstijas. Ši komanda dėl amžiaus apribojimų varžėsi Robotiadoje paskutinį kartą, tad tikime, kad ši kelionė motyvuos ir paskatins vaikus toliau gilintis į technologijas ir atradimus“ – sakė Albertas Juškaukas, Jėzuitų komandos vadovas. Antroji vieta atiteko komandai ROBO-SAPIENS, Kauno Jėzuitų gimnazija. Trečiąją vietą iškovojo Lionfish, taip pat Kauno Jėzuitų gimnazija. Šių metų naujovė FLL rungtyje – vieši projektų pristatymai. Tai leido daug didesnei auditorijai pamatyti ir įvertinti jaunųjų kūrėjų inovacijas.

Kitų robotų varžybos: džiaugsmas ir lietuviams ir užsienio svečiams

Mini sumo rungtis turėjo kaip niekad daug dalyvių. Tarp 65 dalyvių prizines vietas iškovojo:

1 vieta robotas Stream Rem2 – Šiaulių jaunųjų technikų centras, Renatas Montvilas

2 vieta robotas Shark – Latvijos Robotu skola, Aleksandrs Tikacovs

3 vieta robotas SU-Neutron - Tautvydas Rakštys

LEGO sumo rungtis sulaukė dalyvių nuo 8 iki 55 metų, tačiau sėkmės šypsojosi Pakruojo rajono komandai „Optimistai“ – ji užėmė visas 3 prizines vietas.

1 vieta robotas Miražas – kūrėjas Tomas Šibirkštis

2 vieta robotas Skorpionas – kūrėjas Saulius Tribulaitis

3 vieta robotas Robozauras – kūrėjas Erikas Vaidžiulis

Pirmą kartą Robotiadoje vyko iRobot dulkių siurblių kovos. Iš 25 komandų tik 5 buvo lietuvių, tad kova buvo nuožmi – pirmos vietos laimėtojas varžėsi ne tik dėl piniginio p rizo, bet ir dėl naujo iRobot siurblio, kuris, žinoma, bus perdarytas į kovinį robotą. Šioje rungtyje lietuviai deja nenuskynė prizinių vietų, nors Panevėžio atstovai kovėsi įnirtingoje kovoje.

1 vieta robotas Panna – Latvijos robotu skola, Māris Galauskis

2 vieta robotas Mildiņš – Latvijos Valmieras Viestura vidusskola / Robotu Skola, Roberts Cipruss

3 vieta robotas Opis - Latvijos Valmieras Viestura vidusskola / Robotu Skola, Kalvis Zaļaiskalns

3 kg Sumo visad sutraukia daugybę žiūrovų, kadangi šie nedideli robotukai turi tiek galios, kad pastumia 300 kg sveriantį daiktą. Pirmas dvi vietas iškovojo Latvijos robotai, tačiau 3 vieta atiteko lietuviui, ilgamečiam kovų dalyviui.

1 vieta robotas Masakrator – Latvijos SumoMasters komanda, Maciej Wysocki

2 vieta robotas Speedster – Latvijos SumoMasters komanda, Maciej Wysocki

3 vieta robotas Vytis – KURC, Oleg Lyan

Folkrace lenktynėse visas vietas nuskynė vieno konstruotojo robotai – latvis iš Preili miesto Matīss Buks neslėpė džiaugsmo, kad jo kūriniai geba gerai orientuotis aplinkoje ir įveikti kliūtis. Iš 22 komandų dalyvavo 7 Lietuvos ir 2 Estijos atstovai.

1 vienta robotas MoricsV5 – Matīss Buks

2 vieta robotas MoricsV6 – Matīss Buks

3 vieta robotas MoricsV4 – Matīss Buks

Linijos sekimo rungtyje be lietuvių ir latvių dalyvavo ir iš Egipto atvykę svečiai. Jiems sėkmė šį kartą deja nenusišypsojo.

1 vieta robotas Leila_JJG – JJG robotika, Ričardas Gečas

2 vieta robotas SU-Typhoon_B1 - Nerijus Ramanauskas

3 vieta robotas Seklys – Šiaulių robotikos klubas, Aistis Gustas

LEGO linijos sekimo rungtyje laurus skynė užsienio atstovai.

1 vieta robotas ASH – Latvijos TSI robotikas klubs, Valerijs Koroļs

2 vieta robotas TäisPööre – Estijos Jõekääru komanda, Sander Laumets

3 vieta robotas ROCKET – Latvijos TSI robotikas klubs, Danila Spica

2019 metais kovas – robotikos mėnuo

Varžybų dalyviams dalį prizų įsteigusi UAB „Lemona“ ir jos atstovas Tadas Kavaliauskas, sakė, kad „Tokie renginiai kaip Robotiada ugdo vaikų norą domėtis robotika, elektronika, tiksliaisiais mokslais, programavimu. Mūsų įmonės noras yra prisidėti kiek įmanoma prie jaunosios kartos ugdymo, supažindinimo su tiksliaisiais mokslais. Matome vertę tokiose varžybose, nes robotika apima labai daug mokslo sričių, tokių kaip fizika ar matematika, ugdo kruopštumą bei atidumą. Įgytos žinios tikrai pravers vaikams ateityje tiek renkantis profesiją, tiek galbūt ir būsimame darbe. Varžybų metu vaikai ir jaunuoliai kaip tik siekia pranokti vieni kitus, padaryti kaskart dar geriau, tuo pačiu išmokdami ir įsisavindami dar daugiau teorinių žinių ir jas pritaikydami praktiškai, “ – sakė T. Kavaliauskas.

2018 metų renginyje Robotiada dalyvavo daugiau nei 500 robotų ir daugiau nei 5000 šeimų. Renginio vadovas Kristijonas Vasiliauskas pasidžiaugė, kad kasmet renginys tampa vis didesnis ir įspūdingesnis. „2019 metais turbūt reiktų kovą paskelbti robotikos mėnesiu, nes matome, kad vienos renginio dienos negana. Šeimos, vaikai ir studentai noriai įsitraukia į robotų kovas, išbando ir patys kuria robotines ir technologines pramogas. Su Vilniaus miesto savivaldybės, MITA palaikymu matome, kad galime žengti dar toliau, pasikviesti įdomesnių pranešėjų, skirti prizus, kurie paskatintų vaikus ir jaunuolius, kurti, tobulėti ir garsinti Lietuvą pasaulyje.“ – sakė K. Vasiliauskas.