Tinklalapio logotipas
Grįžti

Lietuvoje apsilankęs Suomijos švietimo ekspertas įvertino mūsų mokyklas: pasakė, ko galėtume pasimokyti iš suomių
event 2019-05-21 domain Delfi.lt label_outline Spaudos apžvalga

Lietuvoje apsilankęs Suomijos švietimo ekspertas įvertino mūsų mokyklas: pasakė, ko galėtume pasimokyti iš suomių

Moksleiviai neturi namų darbų, o pirmuosius pažymius gauna tik septintoje klasėje – tokie išskirtinumai priskiriami visame pasaulyje pavyzdine laikomai Suomijos švietimo sistemai. Kur slypi šios vos 5 milijonus gyventojų turinčios Šiaurės Europos šalies paslaptis ir ką reiškia šalyje vis dažniau skambantis reiškinių tyrinėjimo projektų pavadinimas? Savo įžvalgomis apie tai dalinasi keturiasdešimties metų patirtį Suomijos švietimo srityje turintis švietimo ekspertas Hannu Tapani Naumanenas, dalyvavęs 4–5 klasių mokinių tėvams skirtoje „Šiaurės licėjaus“ mokyklos surengtoje konferencijoje „Ankstyvoji paauglystė ir asmeniniai pasiekimai“.

Jo CV – įspūdingas. Hannu dirbo mokytoju pradinėse, vidurinėse mokyklose, pastaruosius 20 metų vienai tokių vadovavo, o šiandien jis – po pasaulį keliaujantis Suomijos ugdymo sistemos praktikomis besidalinantis ekspertas. Pasak jo, suomiško ugdymo paslaptis – dėmesys individui ir nebijojimas keistis, rašoma pranešime spaudai.

– Hannu, kaip jūs paaiškintumėte fenomenalią Suomijos švietimo sistemos sėkmę?

– Mes nebijome keistis ir nuolat tobulėti – pavyzdžiui, ugdymo programas mes atnaujiname kas 10 metų. Visuomenė nuolat tobulėja ir mokyklos taip pat turi tą daryti. Kai turime naują mokymo planą, ne vieneri metai praeina, kol visi jam pasiruošia. Vyksta daug diskusijų tarp mokytojų, universitetų, įvairių organizacijų atstovų – visi pateikia savo nuomonę ir galiausiai gauname gerą rezultatą, kuris vadinamas suomišku švietimu.

Daugiau skaitykite čia.