Medžiaga aktuali mokykloms organizuojant veiklas smurto prevencijai

Grįžti

Medžiaga aktuali mokykloms organizuojant veiklas smurto prevencijai
event 2022-01-11 domain Nacionalinė švietimo agentūra

Medžiaga aktuali mokykloms organizuojant veiklas smurto prevencijai
Pexels.com nuotrauka

Leidinys „Lygybės laboratorija: saugios aplinkos mokykloje kūrimo vadovas“.

Smurtas lyties pagrindu mokyklose – opi ir daugiasluoksnė problema, kasmet paliečianti milijonus vaikų, šeimų ir bendruomenių visame pasaulyje. Šio paketo medžiaga buvo parengta mokykloms ir jų bendruomenėms – mokytojoms, mokyklų darbuotojams, administracijai, socialiniams pedagogams, edukatorėms ir kitoms, siekiančioms kurti mokyklą be smurto.

Leidinyje pateikta teorinė medžiaga, padėsianti geriau įsigilinti į smurtą lyties pagrindu ir jo kompleksinį pasireiškimą mokyklos aplinkoje, septynių žingsnių schema, leisianti nuosekliai planuoti mokyklos pokyčius, bei metodologijos, kuriomis galėsite naudotis užsiėmimų su moksleiviais metu.

Mokymų „Smurto lyties pagrindu prevencija mokykloje" metodologija

Mokymai skirti mokyklų bendruomenės nariams. Leidinyje rasite medžiagą, kuri padės didinti mokyklos bendruomenės kompetencijas, siekiant suteikti jai pakankamai žinių ir gebėjimų veiksmingam smurto prevencijos mechanizmui kurti, leis ugdyti supratimą apie lyčių stereotipų ir nuostatų sąsajas su smurtu lyties pagrindu bei padės ugdyti dalyvių gebėjimus atpažinti skirtingas smurto dėl lyties formas, analizuojant praktines situacijas, susijusias su mokyklos aplinka.

Medžiaga parengta įgyvendinant ESF projektą „BRIDGE: vietos bendruomenių stiprinimas efektyviai kovai su smurtu lyties pagrindu artimoje aplinkoje“. Projektą įgyvendina Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba, Lietuvos žmogaus teisių centras, Lygių galimybių plėtros centras ir socialinės reklamos agentūra „Nomoshiti“.

 

Švietimo portalo metodinės medžiagos saugykloje yra viešinama medžiaga aktuali mokytojams organizuojant ugdymo procesą. Metodiniai leidiniai saugykloje gali būti randami paieškoje įvedus raktinius žodžius „smurtas“,  „smurtas lyties pagrindu“ ar „metodinis leidinys“.

Metodinės medžiagos saugykloje yra kaupiama metodinė medžiaga, skirta mokytojui. Atkreipiame dėmesį, kad Nacionalinė švietimo agentūra nėra atsakinga už kitų autorių metodinės medžiagos naudojimą. Joje pateikiama asmeninė autoriaus nuomonė nebūtinai sutampa su oficialia organizacijos pozicija. Viešinama medžiaga yra rekomendacinė ir dėl jos naudojimo sprendžia mokytojas.