Metodinė medžiaga ikimokyklinio ugdymo pedagogams

Grįžti

Metodinė medžiaga ikimokyklinio ugdymo pedagogams
event 2022-03-31 domain Nacionalinė švietimo agentūra

Metodinė medžiaga ikimokyklinio ugdymo pedagogams

Kviečiame ikimokyklinių ugdymo įstaigų pedagogus naudotis metodine medžiaga parengta pagal Lituanistinio švietimo integruotą programą. Medžiaga skirta 2-3 metų vaikams, kurie tik pradeda mokytis kalbėti, klausyti, pažinti, atlikti veiksmus ir 3-5 metų vaikams. Pedagogai, dirbantys su pradedančiais mokytis lietuvių kalbos, pateikiamoje medžiagoje gali rasti po 17 sociakultūrinių temų, kuriose integruojama lietuvių kalba, kultūra, istorija.

Aprašomos veiklos orientuotas į ugdytinio žodyno plėtojimą ir vartojimą, taisyklingą tartį ir artikuliaciją, trumpo skaitomo teksto supratimą ir kūrybinių užduočių atlikimą / lavinamuosius žaidimus. Taip pat į tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, darbą porose ir grupėse. Rekomenduojamos veiklos vyksta ne ilgiau nei 10-20 minučių.

Medžiagą parengė LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Nacionaline švietimo agentūra. 2-3 metų vaikams skirtos medžiagos autorės: Greta Botyriūtė-Skiotienė, Rūta Keršienė, Vilma Kybartaitė-Ramella Paia ir Justina Valterė, 3-5 metų vaikams skirtos medžiagos autorė yra Vilma Vilkytė – Žemaitaitienė.

Metodinė medžiaga viešinama Švietimo portalo metodinės medžiagos saugykloje ir gali būti randama suvedus paieškoje raktinį žodį(-ius) „ikimokyklinis ugdymas“, „lituanistinis ugdymas“, „lituanistinio švietimo integruota programa“.