Metodinė medžiaga pradinio ugdymo mokytojams, mokiniams ir jų tėvams

Grįžti

Metodinė medžiaga pradinio ugdymo mokytojams, mokiniams ir jų tėvams
event 2021-11-10 domain Nacionalinė švietimo agentūra

Metodinė medžiaga pradinio ugdymo mokytojams, mokiniams ir jų tėvams
Leidinio „Supertyrinėtojai. Pirmieji žingsniai sąmoningo interneto naudojimo link“ iliustracija

Švietimo portalo metodinės medžiagos saugykloje  yra kaupiama metodinė medžiaga, skirta mokytojui. Neseniai paskelbta nemokama metodinė medžiaga pradinio ugdymo mokytojams, mokiniams ir jų tėvams medijų ir informacinio raštingumo ugdymo tema.

Metodiniame leidinyje „Vaikai ir medijos“ apžvelgiami įvairūs aspektai, kuriuos būtina apsvarstyti, prieš leidžiant pradinio mokyklinio amžiaus vaikams naudotis medijomis. Šis vadovas yar paremtas leidiniu „Children and Media“, parengtu Suomijos nacionalinio audiovizualinio instituto „KAVI“ bendradarbiaujant su „Aikakausmedia“, „Lastenlinkit.fi“, Suomijos Lions klubų asociacija, Mannerheimo vaiko gerovės lyga bei Suomijos ryšių reguliavimo tarnyba.

Leidinys „Supertyrinėtojai. Pirmieji žingsniai sąmoningo interneto naudojimo link“ yra Nacionalinės švietimo agentūros ir Nacionalinės medijų tarybos paruošto vadovo mokytojams „Naršymas internete – pirmieji žingsniai sąmoningo interneto naudojimo link“ dalis. Metodiniame vadove pateikiamos idėjos ir pasiūlymai, kaip dirbti kompiuteriu, praktiniai patarimai suaugusiesiems dėl interneto panaudojimo ir pasiūlymai, kaip tėveliai ir vaikai gali savarankiškai dirbti namie.

Leidinių autorė – Åsa Kronkvist, ikimokyklinio ugdymo pedagogė ir 1–7 klasių mokytoja. Ji dirba informacinių technologijų dėstytoja Kristianstado aukštojoje mokykloje ir nemažai metų rašė apie kompiuterių panaudojimą ugdymo procese. Medžiaga parengta remiantis ES projekto „Jaunasis internetas“ medžiaga.

Perskaitykite supertyrinėtojų pasaką kartu su vaikais ir aptarkite herojų Emos ir Smalsučio atradimus. Tai padarę, atsispausdinkite ir nusispalvinkite savo asmeninį diplomą.

 

Leidinius ir daugiau metodinės medžiagos medijų ir informacinio raštingumo ugdymo tema galima rasti metodinės medžiagos saugykloje paieškoje įvedus raktinį žodį „MIR“.  

Primename, kad Nacionalinė švietimo agentūra nėra atsakinga už kitų autorių metodinės medžiagos naudojimą. Joje pateikiama asmeninė autoriaus nuomonė nebūtinai sutampa su oficialia organizacijos pozicija. Viešinama medžiaga yra rekomendacinė ir dėl jos naudojimo sprendžia mokytojas.

 

Nacionalinės švietimo agentūros Mokymo priemonių sklaidos skyrius