Tinklalapio logotipas
Grįžti

Mokyklų sporto salėms – nauji reikalavimai
event 2019-02-11 domain LRT.lt label_outline Spaudos apžvalga

Mokyklų sporto salėms – nauji reikalavimai

Sveikatos apsaugos ministerija parengė naujus higienos normų reikalavimus, pagal kuriuos mokyklose turėtų būti rengiami dušai, sporto salės. Atsižvelgus į tai, jog ne visos mokyklos yra pajėgios statyti didžiules sporto sales, ministerija paliko pačioms mokykloms spręsti, kaip privalomai užtikrinti moksleivių fizinį lavinimą.

Kauno Prano Mašioto pradinės mokyklos ketvirtokai grįžta iš gimnastikos. Mokykloje sporto salės nėra, todėl kūno kultūros pamokos vyksta tai baseine, tai kitose patalpose. Direktorė Aušra Burbienė sako nebežinanti, ar sporto salės apskritai reikia.

„Į tas materialines bazes reikia labai daug investuoti, reikia nuolat atnaujinti įrangą, kuri labai greitai sensta. Ar tai bus gimnastikos įranga ar plaukimo baseinas ar teniso kortas – kiek kainuoja tai įrengti?“ – kalbėjo A. Burbienė.

Sveikatos apsaugos ministerija parengė naujus reikalavimus. Pavyzdžiui, iki šiol nebuvo nustatyta, kiek erdvės turėtų tekti vienam vaikui rūbinėje prieš kūno kultūros pamokas. Dabar turės tekti mažiausiai 1 kv. m. Mokyklos turi susitvarkyti iki lapkričio 1 d.

„Pradinukams tai dažnai organizuojama toje pačioje vietoje, kur jie ugdomi, tai norma būtų numatyta, kad tokia galimybė yra. bet turi būti galimybė mergaitėms ir berniukams atskirai, o specializuoti kambariai su dušais ir tualetais būtų reikalaujami iš tų mokyklų, kurios vykdo pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas“, – pasakojo Sveikatos apsaugos ministerijos specialistė Giedrė Namajūnaitė.

Naujovės taikomos ir naujai statomoms mokykloms. Per artimiausius 2 metus turėtų išdygti Balsių progimnazijos priestatas. Mokykla ir taip turi lauko aikštyną, modernią sporto salę. Pagal esamas higienos normas, toks priestatas negalėtų išdygti, nes sklypas per mažas, o didesnio, kuris būtų arti mokyklos, nebuvo, todėl teko ieškoti kompromisų. Jei galiotų siūloma tvarka, mokykla problemų neturėtų.

Kiek paprastesnė tvarka numatyta mokykloms, įsikūrusioms kitos paskirties pastatuose, pavyzdžiui, buvusiuose darželiuose. Joms nėra privaloma įsirengti sporto salę, bet reikia rasti galimybių sportuoti kitur.

„Šiuo metu, aišku, ne prie visų mokyklų yra sporto aikštynai, bet į tai investuojame. Dabar paskutinis yra Kraševskio gimnazijoje, Naujoje Vilnioje. Dabar yra ir specialūs rūbai, kad vaikai gali futbolą žaisti ir žiemą“, – sakė Vilniaus vicemerė Edita Tamošiūnaitė.

Lietuvoje sporto salių neturi apie 200 mokyklų.

Plačiau apie tai – Izabelės Pukėnaitės ir Jūratės Anilionytės reportaže.