Tinklalapio logotipas
Grįžti

Mokytojai šlifuoja reikalavimus – nori 6 eurų už valandą, o LLRI rodo, kur rasti dalį pinigų
event 2018-12-06 domain 15min.lt label_outline Spaudos apžvalga

Mokytojai šlifuoja reikalavimus – nori 6 eurų už valandą, o LLRI rodo, kur rasti dalį pinigų

Trečiadienį Švietimo ir mokslo ministerijoje (ŠMM) turėjo įvykti diskusija su ekonomistais, tačiau ekonomistai nebuvo įleisti pas protestuojančius mokytojus. Nepaisant to, kieme prie ŠMM durų protesto koordinatorius aptarė situaciją su ekonomistu J.Mundeikiu – norima, kad mokytojai uždirbtų bent 6 eurus per valandą, o jų atlyginimas būtų susietas su vidutiniu darbo užmokesčiu. Lietuvos laisvosios rinkos institutas jau dabar atrado milijonų, kurie iššvaistomi, nors galėtų būti sumokėti mokytojams.

Streiką Lietuvos ugdymo įstaigose koordinuojančios Lietuvos švietimo darbuotojų profsąjungos (LŠDPS) lyderis Andrius Navickas trečiadienį su ekonomistu Justu Mundeikiu susitikti išėjo į kiemą ir aptarinėjo, kaip suprantamiau formuluoti reikalavimus, ko nori mokytojai.

Anot A.Navicko, dabar mokytojų atlyginimas siekia 5 eurus per valandą, prieš mokesčius. Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO), anot jo, rekomenduoja kad mokytojų atlyginimas siektų 20-30 daugiau nei vidutinis darbo užmokestis. Tad sukosi kalba apie 6 eurus per valandą.

„Kai jaunas mokytojas ateina į mokyklą, jis turėtų gauti vidutinį darbo užmokestį nuo vieno iki pusantro“, – audringoje diskusijoje kalbėjo A.Navickas.

Daugiau skaitykite čia.