Tinklalapio logotipas
Grįžti

Motyvuotam jaunimui – svetingesnė darbo rinka
event 2017-09-04 domain 15min.lt label_outline Aktualijos

Motyvuotam jaunimui – svetingesnė darbo rinka

Psichologai tvirtina, kad viena iš silpnos jaunimo motyvacijos mokytis ar dirbti priežasčių – teigiamo požiūrio į mokslą ar darbą nebuvimas, vartotojiškos visuomenės įprotis daug ką gauti čia ir dabar, neįdedant pastangų. Šiuo metu bendro Lietuvos darbo biržos ir partnerių įgyvendinamo projekto „Atrask save“ dalyviai – ne išimtis.

Šiems nedirbantiems, nesimokantiems ir mokymuose nedalyvaujantiems 15–29 metų amžiaus jaunuoliams geriau pažinti save, rasti paskatų grįžti į švietimo sistemą ar pasirinkti mėgstamą darbą padeda projekto psichologai.

Kiekvienas kuria savo ateitį Jaunimo motyvacija mokytis ar dirbti, psichologų teigimu, gali būti silpna dėl įvairių priežasčių – nenoro imtis veiklos, prioriteto teikimo pramogoms, patirtų nesėkmių mokykloje, nesklandžiai susiklosčiusių tarpasmeninių santykių su bendraamžiais ar šeimos nariais, nepatinkančių studijų ar darbo ir kitų. Finansinio motyvo nebuvimas irgi aktualus, nes nuo vaikystės ne visi tėvai įskiepija teigiamą požiūris į darbą, supratimą, kad profesija yra viena svarbiausių žmogaus saviraiškos ir savirealizacijos bei materialinio apsirūpinimo ateityje sąlygų. Tėvų išlaikomas jaunuolis turi savo mėgstamą užsiėmimą – hobį ir iš jo gauna šiokių tokių pajamų, laukia ir tikisi, kad ateityje jos padidės – psichologų terminais, užima laukimo poziciją.

Daugiau skaitykite čia.