Tinklalapio logotipas
Grįžti

Pats laikas ruoštis pirmai klasei: psichologas įvardijo, ką turi mokėti vaikas iki išeidamas į mokyklą
event 2019-03-14 domain Delfi.lt label_outline Spaudos apžvalga

Pats laikas ruoštis pirmai klasei: psichologas įvardijo, ką turi mokėti vaikas iki išeidamas į mokyklą

Į mokyklą pradėjęs eiti vaikas visuomet patiria didesnį arba mažesnį stresą. Specialistai sako, kad sunkiausiai vaikas jaučiasi pirmaisiais keturiais mokyklos mėnesiais, tačiau tai yra natūralus gyvenimiškas išbandymas, rašoma pranešime spaudai.

Individualiosios psichologijos praktikas, mokykloje psichologu dirbantis Virginijus Varkalis teigia, kad į pirmąją klasę besirengiantis vaikas ikimokyklinukų grupėje jau būna patyręs stresą, kuris padeda jam susitvarkyti su būsima mokyklos baime ar natūraliu nerimu dėl nepažįstamo dalyko. Jis jau yra bent kartą negavęs labai trokštamo daikto, susipykęs su kiemo draugais ar tėvais.

Ką ruošiantis į mokyklą reikėtų daryti būsimo pirmoko tėvams? V.Varkalis sako, kad galima dėl to visiškai nieko nedaryti, vaikui leidžiant patirti įvairiausių jausmų puokštę, kadangi net ir nerimas ar nuogąstavimas dėl to, kaip seksis mokykloje, vaiką lavina ir rengia realiam gyvenimui.

Žinoma, tėvai turėtų stebėti vaiko emocijas ir elgesį bei, esant reikalui, pagalbos ir pastiprinimo kreiptis į specialistus.

Daugiau skaitykite čia.