Tinklalapio logotipas
Grįžti

Pažintis su 2017 m. Lietuvos mokslo premijų kandidatais: Leonidas Donskis
event 2018-01-30 domain Žinauviska.lt label_outline Aktualijos

Pažintis su 2017 m. Lietuvos mokslo premijų kandidatais: Leonidas Donskis

Šviesaus atminimo filosofas, idėjų istorikas ir politikos kritikas, santarietis prof. dr. Leonidas Donskis netoleravo neapykantos ir blogio. Jis buvo didžiojo Europos paveikslo mąstytojas ir gynėjas, todėl nuolat kritikavo antisemitizmo, šovinizmo, rasizmo, fašizmo formas, analizavo jų istoriją Vakarų kultūroje ir Rusijoje. Profesorius rėmėsi sociologo Vytauto Kavolio moralinės vaizduotės samprata ir politinio mąstytojo Aleksandro Štromo viešojo intelektualo idėja.

L. Donskis blogio formų kaitą aiškino remdamasis šiuolaikinėmis lyginamosiomis civilizacijų, kultūrų teorijomis ir idėjų istorija. Jis nagrinėjo daugelio rašytojų eseistinius samprotavimus ir literatūrinius kūrinius kaip svarbų moralinės vaizduotės šaltinį. Ypač  didelį dėmesį skyrė distopijų autoriams, tokiems kaip Džordžas Orvelas, ar disidentų rašytojams, tokiems kaip Milanas Kundera ar Česlovas Milošas.

Renginyje bus aptartos pagrindinės L. Donskio idėjos, jo ir sociologo Zygmunto Baumano susirašinėjimas, jųdviejų darbai ir diskusijos su Tomu Venclova.

Pranešėjai:

  • Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekanas prof. dr. Šarūnas Liekis
  • VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto Filosofijos ir socialinės kritikos katedros vedėjas prof. dr. Gintaras Mažeikis

Paskaita-diskusija vyks 2018 m. sausio 30 d. 15:00 Lietuvos mokslų akademijos Mažojoje konferencijų salėje (Gedimino pr. 3, Vilnius).

Registracija tel. 8 692 45 332 arba el. paštu e.griciute@lma.lt.