Tinklalapio logotipas
Grįžti

Po valstybės sprendimo studentų kišenes patuštins ir universitetai: nuo šių metų mokėsite dar daugiau
event 2019-04-12 domain Delfi.lt label_outline Spaudos apžvalga

Po valstybės sprendimo studentų kišenes patuštins ir universitetai: nuo šių metų mokėsite dar daugiau

Nuo šių metų stojantieji į aukštąsias mokyklas turės dar plačiau atverti pinigines – universitetai, atsižvelgę į ministerijos veiksmus, kilstelėjo studijų kainas.

Informatikos mokslų, fizinių ar inžinerijos mokslų, technologijų mokslų studijų krypčių grupės, vertimo studijų ar architektūros studijų krypčių studentai, norintys studijuoti KTU, už metus studijų turės pakloti 2595 eurus.

Tiek pat už informatikos studijas turės sumokėti ir pasirinkę VU. Tiek pat šias studijas įvertino ir valstybė, tad universitetinė kaina atitinka valstybinę. Tačiau pernai šios studijos kainavo 2274 Eur, o užpernai – 2242. Tad pernai kaina kilo vos 32 eurais, o šįmet šoktelėjo dar 321 euru.

Filosofijos, ekonomikos, politikos mokslų, sociologijos, komunikacijos studijų krypties, verslo ir viešosios vadybos studijų krypčių studentai nuo šio rudens KTU universitete mokės 1466 eurus už metus.

Tokia yra ir valstybės nustatyta šių studijų krypčių kaina, tačiau VU universitete už filosofijos studijas studentai mokės 1970 eurų.

Skaitykite daugiau čia

Nuotr. autor. Andrius Ufartas