Tinklalapio logotipas
Grįžti

Prasidėjo projekte „Pažink valstybę“ dalyvaujančių mokyklų mokinių vizitai į valstybines institucijas
event 2018-12-05 domain Ugdymo plėtotės centras label_outline Projektai ir konkursai

Prasidėjo projekte „Pažink valstybę“ dalyvaujančių mokyklų mokinių vizitai į valstybines institucijas

Lapkričio mėnesį projekte „Pažink valstybę“ dalyvaujančių mokyklų mokytojai kartu su mokiniais gilinosi į problemas, susijusias su viena iš gamtosaugos, krašto gynybos, žmogaus teisių, kibernetinio saugumo, teisėsaugos, kultūros, švietimo, savivaldos, ekonomikos ir finansų sričių savo savivaldybėse. Gilesnei problemos analizei ir pristatymui pagal pasirinktą tematiką lapkričio paskutiniąją ir gruodžio pirmąją savaites jie atvyksta į nacionalines institucijas.

Pirmieji susitikimai vyko 2018 m. lapkričio 26, 29 ir 30 dienomis. LR Specialiųjų tyrimų tarnyboje lankėsi Trakų raj. Rūdiškių, Kaišiadorių Algirdo Brazausko ir Kėdainių raj. Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijų mokiniai, kurie sprendė antikorupcinio švietimo problemas. Jie aktyviai dalijosi projekto veiklų metu įgytomis žiniomis apie korupciją, jos apraiškas mokykloje ir savivaldybėje su Antikorupcinio švietimo skyriaus viršininke Jurgita Razmyte. Išklausę įdomų jos pranešimą apie specialiųjų tyrimų tarnybų veikos kryptis, mokiniai domėjosi, kas vyksta gavus pranešimą apie korupcijos įvykį, kaip atliekamas tyrimas, sužinojo, kad gruodžio 9 d. minima Tarptautinė antikorupcijos diena, o didžiausias korupcijos priešas – viešumas. Mokiniai susipažino su specialiųjų tyrimų tarnybos darbuotojų ginklais, galėjo išbandyti neperšaunamų liemenių svorį.

Policijos departamente prie Vidaus reikalų ministerijos su Kauno Senamiesčio, Kauno Aleksandro Puškino ir Vilniaus rajono Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos mokyklų mokiniais bendravo Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis, Imuniteto valdybos viršininkas Elanas Jablonskas ir kiti darbuotojai. Pristatę savo problemų sprendimo įžvalgas, mokiniai domėjosi, ką veikia policininkai, kai nevyksta į iškvietimus, kaip atsirenka, į kuriuos iškvietimus vykti pirmiausia, kas vyksta iki teismo ir kiek metų reikia mokytis, norint tapti policininku. Su departamento darbuotojais diskutavo, kuo pasireiškia mokinių nesąžiningumas, ir dar kartą įsitikino, kad reikia saugoti savo, savo klasės ir savo mokyklos reputaciją.

LR Švietimo ir mokslo ministerijoje lankėsi Kauno r. Čekiškės Prano Dovydaičio, Panevėžio „Minties“, Plungės „Saulės“ ir Vilniaus r. Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijų, Klaipėdos „Gabijos“ progimnazijos, Marijampolės „Ryto“ pagrindinės ir Vilniaus Tarptautinės mokyklų bei Vilniaus statybininkų rengimo centro mokiniai, jie pristatė mokyklose pasirinktas temas, domėjosi, kaip sumažinti per didelį namų darbų krūvį, kuris sukelia stresą, nerimą ir netgi nemigą, kaip paskatinti mokinius skaityti, sprendė vaikų užimtumo po pamokų ir patyčių elektroninėje erdvėje problemas. Su mokiniais diskutavo Švietimo ir mokslo ministerijos ir Ugdymo plėtotės centro atstovai.

Džiugu, kad projekto dalyviai lankėsi ir Valstybės pažinimo centre prie Lietuvos Respublikos Prezidentūros.

Pirmąją gruodžio savaitę vizitai į nacionalines įstaigas tęsiasi, projekto dalyviai lankosi Lietuvos Respublikos Seime, Aplinkos, Kultūros Socialinės apsaugos ministerijose, Lietuvos Aukščiausiajame teisme, Lietuvos banke ir kitose įstaigose.