Tinklalapio logotipas
Grįžti

Ratifikuotas susitarimas su Latvija ir Estija dėl kvalifikacijų automatiško akademinio pripažinimo
event 2018-12-18 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Ratifikuotas susitarimas su Latvija ir Estija dėl kvalifikacijų automatiško akademinio pripažinimo

Seimas ratifikavo Estijos, Latvijos ir Lietuvos vyriausybių susitarimą dėl su aukštuoju mokslu susijusių kvalifikacijų automatiško akademinio pripažinimo. Už tai numatantį įstatymą (projektas Nr. XIIIP-2641(2) vieningai balsavo 86 Seimo nariai. Susitarimas pasirašytas 2018 m. birželio 8 d. Vilniuje.

Kaip pažymima dokumento aiškinamajame rašte, įsigaliojus susitarimui, jame numatytos teisinio reguliavimo nuostatos leis atsisakyti ilgai trunkančių ir daug žmogiškųjų pastangų reikalaujančių procedūrų vertinant ir pripažįstant su aukštuoju mokslu susijusias Baltijos valstybėse įgytas kvalifikacijas.

„Visose Baltijos šalyse nacionalinės kvalifikacijų sandaros yra susietos su Europos kvalifikacijų sandara, t. y. užbaigtas viso Bolonijos instrumentų komplekso įdiegimas (laipsnių struktūra, studijų rezultatais grįstos studijų programos, įdiegti išorinio ir vidinio kokybės užtikrinimo mechanizmai remiantis Europos aukštojo mokslo kokybės užtikrinimo nuostatomis ir gairėmis (ESG), išduodami diplomų priedėliai). Tačiau Baltijos šalyse įgytų kvalifikacijų pripažinimui vis dar taikoma tokia pati procedūra, kaip ir kitoms užsienio kvalifikacijoms, užimanti daug laiko ir pastangų. Automatiškas pripažinimas reiškia, kad šalys susitaria, kurios kvalifikacijos yra palyginamos pagal visus vertinimo kriterijus ir tolesnis vertinimas nėra būtinas. Automatiško pripažinimo principai yra susiję su bendrais reikalavimais kvalifikacijoms sistemų lygmenyje, kaip apibrėžta Lisabonos pripažinimo konvencijoje. Tačiau galutinį sprendimą, ar kvalifikacijos turėtojas atitinka konkrečius priėmimo reikalavimus priima mokslo ir studijų institucija ar darbdavys“, – teigiama dokumente.