Tinklalapio logotipas
Grįžti

S.Skvernelio raginimui neruošti mokytojų Klaipėdos universitetas nenori paklusti
event 2019-03-12 domain 15min.lt label_outline Spaudos apžvalga

S.Skvernelio raginimui neruošti mokytojų Klaipėdos universitetas nenori paklusti

Kovo 1-ąją Klaipėdos universitete (KU) viešėjęs premjeras Saulius Skvernelis, kreipdamasis į bendruomenę, ragino aukštąją mokyklą specializuotis, leido suprasti, kad pedagogikos studijos universitete – nelabai pageidaujamos. Anot KU rektoriaus, išskirtines specialybes plėtojančiai aukštajai mokyklai specializuotis būtų neprasminga, o atsisakyti pedagogikos – nedovanotina.

„Kad ir kokia tai būtų karti tiesa išsakyti, ieškokitės stiprios specializacijos šito universiteto. Nebandykime vėl padarę vieną žingsnelį, galbūt šiek tiek kompromisinį, galbūt dar kažką išspausime“, – kreipdamasis į universiteto, pertvarkos metu išlaikiusio autonomiškumą, bendruomenę kalbėjo S.Skvernelis.

Premjeras: ar ten, kur reikia pedagogų, reikia ir studijų?

„Šiandien nuskambėjo: universitetas nuo pedagogų iki inžinierių. Kaip ir priėmėm sprendimą – mes tašką padėjome ir galbūt įgyvendinkime tuos sprendimus, kuriuos priėmėme – trys mokytojų rengimo centrai šalyje. Reikia pedagogų čia? Faktas, kad reikia. Net nediskutuojame, bet ar ten, kur pedagogų reikia, reikia rengti ir turėti programą? Galim diskutuoti, bet vėl mes tada žiūrėsime atgal.

Mes, iš esmės, Vyriausybė, praktiškai esame apsisprendę dėl pedagogų rengimo, kaip minėjau, ne tik, kad trys centrai, – skirti specialią konkurencingą stipendiją mokymosi laikotarpiu [...]“, – dėstė premjeras ir pridūrė, kad KU turi potencialą ir turi ką pasiūlyti studentijai.

Daugiau skaitykite čia.