Sistemos „LifeComp“ taikymas: gyvenimo įgūdžių lavinimo klasėje ir už jos ribų vadovas

Grįžti

Sistemos „LifeComp“ taikymas: gyvenimo įgūdžių lavinimo klasėje ir už jos ribų vadovas
event 2022-07-25 domain School Education Gateway

Sistemos „LifeComp“ taikymas: gyvenimo įgūdžių lavinimo klasėje ir už jos ribų vadovas
Nuotr. Jungtinis tyrimų centras/Europos Komisija

Sistemoje „LifeComp“ aprašomi devyni gyvenimo įgūdžiai, kuriuos kiekvienas gali patobulinti formaliojo ir neformaliojo ugdymo procese, kad suteiktų savo gyvenimui prasmės ir įveiktų sudėtingas problemas. Naujas vadovas padeda mokytojams lavinti šiuos gyvenimo įgūdžius klasėje.

Sistema „LifeComp“ trumpai 

Sistema „LifeComp“ apima devynias kompetencijas trijose srityse: 

  1. Asmeninė (savireguliacija, lankstumas ir gera savijauta) 
  2. Socialinė (empatija, bendravimas ir bendradarbiavimas) 
  3. Mokėjimas mokytis (siekis tobulėti, kritinis mąstymas ir mokymosi valdymas) 

Sąmoningas šių kompetencijų lavinimas ugdymo procese didina besimokančiųjų akademinę sėkmę, pasitenkinimą gyvenimu ir gerina galimybes įsidarbinti. 

Sistemos „LifeComp“ taikymas 

Europos Komisijos Jungtinis tyrimų centras ką tik paskelbė ataskaitą Sistemos „LifeComp“ taikymas. Gyvenimo įgūdžių lavinimas klasėje ir už jos ribų“

Šioje ataskaitoje galite rasti rekomendacijų, kaip ugdyti „LifeComp“ kompetencijas, taikant į besimokantįjį orientuotą metodą: 

  • septyni įkvepiantys principai, padedantys pedagogams kurti mokymosi veiklas, orientuotas į „LifeComp“ kompetencijų ugdymą; 
  • gairės dėl kiekvienos kompetencijos ugdymo, būdai, kaip įgyvendinti mokymosi veiklas, lavinančias gyvenimo įgūdžius kartu su įprastine programa, ir pagrindinės kiekvienos kompetencijos ugdymo paskatos bei kliūtys; 
  • 16 į besimokantįjį orientuotų ir tyrimais pagrįstų mokymo strategijų, kaip sukurti mokymosi aplinką, kuri įgalintų besimokančiuosius veikti ir tobulinti „LifeComp“ kompetencijas.  

„School Education Gateway“ taip pat parengė tris internetinius kursus, kad padėtų jums taikyti sistemą „LifeComp“ klasėje, tad sekite naujienas!