Tinklalapio logotipas
Grįžti

ŠMM apsigyvenę mokytojai pasakė, kokio reikia sukrėtimo, kad jie grįžtų į savo gyvenimą
event 2018-12-07 domain Lrytas.lt label_outline Spaudos apžvalga

ŠMM apsigyvenę mokytojai pasakė, kokio reikia sukrėtimo, kad jie grįžtų į savo gyvenimą

Švietimo ir mokslo ministerijoje jau daugiau nei savaitę nakvoja streikuojantys mokytojai. Pedagogai tikina, kad streikas prasidėjo ne dėl įsigaliojusios etatinio apmokėjimo tvarkos. Anot jų, mokytojai buvo žeminami ilgus metus, o jų nuomonės niekas niekada nesiklausė.

„Su mumis niekas nesišnekėjo, nesitarė ir aplink buvo tiek melo, kad paskui ir vaikams susidaro įspūdis, kad tu nieko negali pakeisti, kad jeigu tu esi paprastas, mažas žmogus, tas melas gali būti. Jis gali būti sakomas labai aukštų pareigūnų ir tu, paprastas žmogus, mokytojas, nieko pakeisti negalėsi.

Aš pasistengiau įrodyti savo bendruomenei, kad ir mažas žmogus gali, jeigu labai nori, labai daug ką pakeisti“, – sako mokytoja Lilija Bručkienė.

Apie tai „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Lietuva tiesiogiai“ žurnalistė Daiva Žeimytė-Bilienė kalbėjosi su streikuojančiais mokytojais Laima Jukniene, L.Bručkiene bei Aivaru Dočkumi.

– Pradėkime nuo jūsų gyvenimo sąlygų ministerijoje. Ponia Lilija, jūs čia esate nuo pat streiko pradžios. Visuomenei kyla elementarūs klausimai – kur jūs prausiatės, ką valgote, ar gaunate karšto maisto?

– (L.Bručkienė) Visų pirma, mes net nesiruošėme čia miegoti, ruošėmės iš karto važiuoti namo. Savaime suprantama, kad nebuvom pasiėmę jokių priemonių.

Kai įvyko taip, kaip įvyko, teko likti, pačią pirmą naktį moksleiviai iš Elektrėnų mums atvežė miegmaišių. Susiskambinome su pažįstamais, pasiskolinome miegmaišius įsivaizduodami, kad visa tai bus vienai kitai nakčiai.

Paaiškėjo, kad mes čia turėsime pabūti ilgiau, nors kiekvieną dieną tikimės, kad galėsime jau grįžti. Labai jautriai reagavo žmonės ir kuo toliau, tuo jautriau. Jie nešė, skambino, rašė žinutes, susisiekė per socialinius tinklus, klausė, ko reikia, ką atvežti.

Nešė nepažįstami vilniečiai maistą, higienos priemones, šampūnus – visas priemones, reikalingas dušui, rankšluosčius, net šlepetes. Viena moteris sako: „Negaliu žiūrėti, kaip tu ant aukštų kulnų, aš tau šlepetes įdėsiu“.

Daugiau skaitykite čia.