Tinklalapio logotipas
Grįžti

Specialistai skelbia: „Globaliai karjerai reikia IT“
event 2018-02-19 domain Švietimo informacinių technologijų centras label_outline Aktualijos

Specialistai skelbia: „Globaliai karjerai reikia IT“

Šiųmetės parodos „Studijos 2018“ programoje – padidintas dėmesys profesiniam mokymui. Parodos atidarymo šventėje Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis kvietė jaunimą atsakingai rinktis profesiją ir tapti ateities kūrėjais: „Profesinis pasirinkimas – tai kitas lygis, kitas etapas. Jeigu anksčiau galvojome, kad mokymąsi profesinėje mokykloje pasirenka ne gabiausieji, šiandien mes matome visiškai kitą situaciją. Galima ne tik įgyti puikią profesiją, bet ir būti kūrėju, būti savo srityje labai daug pasiekusiu žmogumi“, – sakė S. Skvernelis. Kurti Lietuvai jaunuolius kvietė ir pačios šalies profesinio mokymo įstaigos, naujame amplua pristatydamos vieną iš inovatyviausių sričių ekspozicijoje – kompiuterijos sektorių.

Ar Lietuvai reikia „ITišnikų“?

Parodos metu profesinio mokymo salėje vykusioje konferencijoje diskusijai būsimus studentus provokavo nacionalinio informacinių ir ryšių technologijų (IRT) sektoriaus asociacijos „Infobalt“ švietimo ekspertė Monika Simaškaitė. Specialistės teigimu, IT rinka Lietuvoje sparčiai plečiasi, tad darbuotojų trūkumas – vis opesnė problema. Tiek šiandien, tiek po kurio laiko bus kuriamos darbo vietos ne tik programuotojams, bet ir testuotojams, sistemų analitikams ir architektams, grafikos dizaineriams ir kt.

Pasak M. Simaškaitės, ketvirtosios pramonės revoliucijos kontekste ši tendencija tik ryškės. Manoma, kad po 20-ies metų nuo 35 iki 50 procentų darbo vietų bus robotizuojamos ir kompiuterizuojamos. Tad šalia šiandienai įprastų gebėjimų rašyti ir skaityti prisidės algoritmavimas, o besimokantiems užsienio kalbų pravartu perprasti ir programavimo kalbas.

Vien technologijų išmanymo neužteks

Pranešime „Globaliai karjerai reikia IT“ švietimo ekspertė M. Simaškaitė atkreipė dėmesį, jog vis labiau aktualūs bus ne tik techniniai įgūdžiai, bet ir kitos universalios kompetencijos. IT kompanijos, atsirinkdamos savo komandos narius, ieško kūrybiškų ir inovatyvius sprendimus priimančių žmonių, gebančių dirbti grupinį darbą ir turinčių aukštą emocinį intelektą, nusiteikusių nuolatos mokytis.  Profesinių ir bendrųjų kompetencijų visuma, ekspertės tvirtinimu, pasitarnaus ir globalios asmens karjeros galimybėms – IT sektorius leidžia dirbti iš bet kurio pasaulio taško, o tai, žinoma, reikalauja specialisto universalumo ir gebėjimo prisitaikyti.

Ateities karta ­keis profesiją mažiausiai du kartus

M. Simaškaitė pastebi, kad kiekviena karta profesinėje plotmėje sulaukia vis kitokių iššūkių, lūkesčiai taip pat skiriasi. Ilgą laiką Lietuvoje vyravo karta, mėgstanti stabilumą, besispecializuojanti vienoje srityje – tai profesionalai vienoje darbo vietoje išdirbantys daug metų, neretai ir visą gyvenimą. Jų vaikai, atsidūrę darbo rinkoje, ieško iššūkių ir darbo vietą arba poziciją įmonėje keičia kas keletą metų, yra pratinami nuolatos mokytis ir nemėgsta monotonijos. Šiuos žmones keičianti karta dirbs globaliame profesiniame kontekste, tad iššūkis jiems – nuolatos atnaujinamos žinios ir įgūdžiai bei persikvalifikavimas. Manoma, kad darbo rinka ilgainiui sukurs tendenciją keisti profesiją ne vieną kartą.

Asociacija „Infobalt“ remia ir yra sukūrusi ne vieną iniciatyvą, leidžiančią ne tik ką tik baigusiems mokyklą jaunuoliams, bet ir įvairių sričių specialistams įgyti reikiamų įgūdžių siekiant karjeros IT sektoriuje. Asociacijos „Infobalt“ ir „Tech City“ kartu su IT įmonėmis bei Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centru 2014 metais įkūrė „Akademija.IT“, kurioje pirmą kartą Lietuvoje pradėjo ruošti Java programavimo ir programinės įrangos testavimo specialistus.

Minėtasis profesinio mokymo centras parodoje „Studijos 2018“ profesinių mokyklų ekspozicijų erdvėje kartu su kitomis moderniausios šalies profesinio mokymo įstaigos, ruošiančios aukštos kvalifikacijos IT sektoriaus specialistus, pristatė „Kompiuterijos“ sritį. „IT – Inspiring Technology“ – tokią mintį skelbiančiu logotipu pasipuošę stendo „Kompiuterija“ dalyviai kvietė besidominčius moderniu profesiniu mokymu išbandyti naujausias technologijas bei rinktis paklausiausias kompiuterijos krypties mokymo programas: java programavimą, programinės įrangos testavimą, žiniatinklio programavimą, multimedijų, kompiuterinio projektavimo, kompiuterinės įrangos ir kompiuterių tinklų derinimo bei garso ir vaizdo technikos valdymo.