Tinklalapio logotipas
Grįžti

Specialiųjų tyrimų tarnyba apie korupcijos riziką ir viešuosius pirkimus
event 2018-03-08 domain Ugdymo plėtotės centras

Specialiųjų tyrimų tarnyba apie korupcijos riziką ir viešuosius pirkimus

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) veikla visuomenėje dažnai asocijuojasi su korupcinių pažeidimų tyrimais, tačiau ne ką mažiau svarbūs ir šie STT veiklos aspektai: korupcijos prevencija, antikorupcinis visuomenės švietimas ir informavimas.

Kovo 2 d. įvyko informatyvus ir malonus susitikimas su Specialiųjų tyrimų tarnybos laikinai einančia Viešųjų ryšių skyriaus viršininkės pareigas Jurgita Razmyte.

Į susitikimą susirinko gausus būrys Ugdymo plėtotės centro ir kitų Švietimo ir mokslo ministerijai pavaldžių įstaigų darbuotojų, kuriems savo darbe tenka vykdyti įvairias viešųjų pirkimų veiklas.

Lektorė analizavo STT pareigūnų išskiriamus viešųjų pirkimų korupcinius mechanizmus ir jų daromą šalies poveikį ekonomikai, verslui. Supažindino su tarptautinio sociologinio tyrimo „Korupcijos suvokimo indeksas“ 2017 metų rezultatais ir Lietuvos situacija tiek Europos, tiek ir pasaulio kontekste.

Kito sociologinio tyrimo „Lietuvos korupcijos žemėlapis“ 2016 metų duomenys rodo, kad mažėja verslo įmonių ir gyventojų įsitraukimas į korupcinius santykius, pasirengimas įvairius reikalus tvarkyti duodant kyšį.

Šiuo metu taikomos gerokai griežtesnės sankcijos už korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, sukėlė diskusijas apie asmens vertybinių nuostatų, sąmoningumo ir pilietinės pozicijos svarbą vykdant galimų korupcijos atvejų prevenciją. Taip pat akcentuota ir būtinybę kurti korupcijai atsparią aplinką pačioje įstaigoje, taikyti įvairias prevencines priemones, kurios padėtų užtikrinti skaidrią ir atsakingą veiklą.

Jurgita Razmytė pabrėžė, kad STT pareigūnai yra pasirengę konsultuoti, atvykti į antikorupcinio švietimo susitikimus su mokytojais ir mokiniais.