Tinklalapio logotipas
Grįžti

TALIS 2018 – mokymo ir mokymosi tyrimas
event 2018-01-24 domain Lyderių laikas label_outline Aktualijos

TALIS 2018 – mokymo ir mokymosi tyrimas

Lietuva dalyvauja Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Tarptautiniame mokymo ir mokymosi tyrime TALIS 2018.

TALIS 2018 yra pirmasis tarptautinis tyrimas, kuriame tiriama mokytojų darbo aplinka ir darbo sąlygos mokyklose. Šis tyrimas siūlo galimybę mokytojams ir mokyklų vadovams reikšmingai prisidėti prie švietimo ir ugdymo analizės bei švietimo politikos plėtojimo, švietimo ateities gairių kūrimo.

Tyrimas yra unikalus ir apibūdinamas kaip „mokytojo balso“ tyrimas – juo siekiama išgirsti mokytojų ir mokyklų vadovų nuomonę įvairiais su ugdymu ir apskritai švietimu susijusiais klausimais.

Tyrimo tikslas – surinkti ir ištirti bendrąją informaciją apie mokytojus ir mokyklas, mokytojų darbo ypatumus, ugdymo aplinką, lyderystės mokyklose aspektus, mokytojų darbo vertinimą ir grįžtamąjį ryšį.

TALIS tyrimo dalyviai – mokytojai, dirbantys pagal pagrindinio ugdymo programą, ir vadovai tų mokyklų, kuriose tokie mokytojai dirba.

Pirmasis TALIS tyrimas vyko 2008-aisiais, antrasis – 2013 m., trečiasis tyrimas vykdomas 2018 m. Planuojama, kad tyrimas Lietuvos mokyklose vyks 2018 m. vasario 12 d. – kovo 5 d.

TALIS 2018 tyrimą pristato vaizdo siužetas:

<

Nacionalinis egzaminų centras

2018 m. sausio 9 d. „Mokytojo TV“ pakvietė bendrojo ugdymo mokyklų vadovus, administracijų atstovus, mokytojus, savivaldybių švietimo padalinių atstovus bei visus besidominčius švietimo tyrimais dalyvauti tiesioginėje vaizdo transliacijoje „TALIS 2018 – mokymo ir mokymosi tyrimas“. Neturėjusiems galimybės asmeniškai dalyvauti tiesioginėje transliacijoje, siūlome vaizdo įrašą:

Ugdymo plėtotės centras
2018 m. sausio 8 d., Vilnius. 
Filmavo Vytautas Čeikus, montavo Živilė Gapšienė.

Daugiau apie TALIS tyrimą: http://www.oecd.org/edu/school/talis.htm

o.