Tinklalapio logotipas
Grįžti

Tapk „Gyvosios Bibliotekos“ knyga!
event 2018-05-23 domain Žinauviska.lt

Tapk „Gyvosios Bibliotekos“ knyga!

„Gyvojoje Bibliotekoje“ knygos yra žmonės su istorijomis, iš įvairių socialinių grupių (religinės, tautinės, seksualinės grupės, žmonės, patyrę seksualinį ar smurtą artimoje aplinkoje, išgiję nuo priklausomybės, ar vis dar sergantys įvairiomis ligomis ir t.t.). Skaitymas „Gyvojoje Bibliotekoje“ yra pokalbis.  

Šio projekto tikslas – laužyti stereotipus, ugdyti toleranciją visuomenėje. Taip pat, dalyvavimas, buvimas „knyga“ gali veikti kaip saviterapijos metodas, padedantis žmonėms susitaikyti su kartais skaudžiomis savo istorijomis, per jų pasakojimą nepažįstamiems. Šiuo metu ieškomi nauji savanoriai-knygos, žmonės, kurie atstovautų socialinę grupę ar grupes ir norėtų savo istoriją papasakoti kitiems.

Projektas vyksta savanorišku pagrindu. „Gyvoji Biblioteka“ dalyvauja įvairiuose renginiuose iki keturių kartų per mėnesį. Tačiau „knygos“ registruojasi į renginius atskirai, taigi savanorystė užima tik tiek laiko, kiek žmonės gali jai skirti. Savanorystė ne tik padeda supažindinti visuomenę su socialinėmis grupėmis, laužyti stereotipus, bet ne vienas savanoris pastebėjo ir psichologinį pagerėjimą, susitaikymą su skaudžiomis savo gyvenimo detalėmis. Savanoriams suteikiama įvairi pagalba – prieš dalyvavimą organizuojami mokymai, renginių metu savanoriai „bibliotekininkai“ prižiūri pokalbių eigą ir, prireikus, gali bet kada padėti nutraukti pokalbį.

Daugiau informacijos apie „Gyvąją Biblioteką“ gali rasti čia.

„Knygų“ pavyzdžius rasi čia.

Registracijos anketos ieškok čia.

Šaltiniai: Eurodesk Lietuva, Gyvoji biblioteka.